Jaworki: Zimowe zmagania strażaków już w najbliższy weekend - trwają zapisy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2016.02.10 12:14 / news / czytano 2550 / opinie 0

W najbliższy weekend na stoku Areny Narciarskiej w Jaworkach (gmina Szczawnica) odbędą się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Mistrzostwa mają inny przebieg i formułę niż porównywalne typowe zawody w slalomie, ponieważ podczas dwóch dni zawodów wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w bojowym ubraniu i hełmie strażackim.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa kraju strażaków OSP w slalomie gigancie. W drugim odbędzie się bardzo widowiskowa mistrzowska konkurencja drużynowa „Strażacki Slalom Gigant”. W tej konkurencji wszyscy zawodnicy z drużyny trzymając wspólnie wąż strażacki, będą z nim musieli zjeżdżając na nartach lub snowboardzie pokonać bramki slalomu oraz dodatkowo wykonać pewne zadanie.

Obie konkurencje indywidualna oraz drużynowa klasyfikowane będą z podziałem na druhów i druhny, a także dodatkowo w konkurencji drużynowej na MIX, czyli zespoły mieszane składające się z druhów i druhen.

Zawody w sobotę oraz w niedziele rozpoczynają się o godz. 11.00

Zapisy trwają do dnia 11.02.2016 r. Kontakt  z organizatorami: tel. 731880083, e-mail: tokbike1@op.pl
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij