Policjanci na stoku

Fot. Arch. KPP w Nowym Targu 2014.02.06 09:32 / news / czytano 3347 / opinie 0

W dniach 4 oraz 5 lutego 2014 roku funkcjonariusze nowotarskiej komendy pełnili służbę na stoku narciarskim Palenica w Szczawnicy. 

W trakcie służby policjanci wraz z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR z sekcji operacyjnej w Szczawnicy brali udział w dwóch akcjach ratunkowych.
 
We wtorek o godz 11:20 na stoku narciarskim Szafranówka na Palenicy doszło do wypadku, w którym ucierpiał 10 letni chłopiec mieszkaniec Krakowa. - Jak wynikało z relacji poszkodowanego oraz jego opiekuna chłopiec wywrócił się doznając urazu stawu kolanowego prawej nogi. Poszkodowanego zwieziono na dolną stację kolejki, skąd został przetransportowany do nowotarskiego szpitala - mówi Roman Wolski z nowotarskiej policji.
 
W dniu 5 lutego 2014 roku o godz 18:00 również na stoku narciarskim Palenica doszło do kolejnego wypadku, w którym pomocy udzielali nowotarscy policjanci i ratownicy GOPR. Po przybyciu na miejsce wypadku zastano 14 letniego chłopaka mieszkańca Krakowa, który w wyniku zderzenia z koleżanką z zimowiska wywrócił się i uderzając o stok doznał złamania lewego obojczyka. Poszkodowanego przy pomocy quada zwieziono na dolną stację kolejki, skąd został zabrany karetką. Natomiast koleżanka poszkodowanego doznała urazu palca lewej ręki i po zaopatrzeniu przez ratowników GOPR wraz z opiekunem udali się do szpitala.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Zdjęcia: Arch. KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij