Małopolski Festiwal Smaku 11 sierpnia w Krościenku

Fot. 2019.07.09 10:28 / news / czytano 1091 / opinie 0

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne kulinarne imprezy Małopolskiego Festiwalu Smaku. W tym roku Województwo Małopolskie organizuje MFS już po raz piętnasty! To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu najważniejszych i największych wydarzeń kulinarnych w Polsce.

- W tym roku we wspólną organizację wydarzenia zaangażuje się siedem gmin: Brzesko, Wojnicz, Gręboszów, Krzeszowice, Słomniki, Podegrodzie i Krościenko nad Dunajcem. Każda z nich otrzyma na ten cel dotację w wysokości 180 tys. zł. Łącznie, na realizację tego zadania samorząd województwa przeznaczył ponad 1,2 mln zł – podkreśliła Anna Pieczarka z zarządu województwa.
 
Małopolski Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie w 2019 roku zorganizuje już po raz piętnasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. W 2019 roku Festiwal organizowany był pod hasłem „Made in Małopolska” i powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To swojski smak, jaki pamiętamy z dzieciństwa. Bo na polu smakuje lepiej niż na dworze.
 
Kalendarz:
21 lipca -  Podegrodzie
28 lipca - Wojnicz
11 sierpnia - Krościenko nad Dunajcem
18 sierpnia - Wola Żelichowska
25 sierpnia - Brzesko
1 września - Słomniki
8 września - Krzeszowice
15 września -  Kraków

Jak zawsze, w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku  przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij