Miasta partnerskie z wizytą w Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2017.08.14 17:09 / news / czytano 2035 / opinie 0

Po raz kolejny Szczawnica stała się gospodarzem i organizatorem spotkania miast partnerskich.

W miniony weekend br. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgody, na terenie Szczawnicy przebywali przedstawiciele z czterech miast partnerskich: Oliveto Citra (Włochy), Harkany (Węgry),  uzdrowiskowego miasta Chmielnik na Ukrainie oraz Spisskiej Beli na Słowacji.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją, mającą na celu omówienie i wypracowanie wzajemnych planów, kierunków oraz dziedzin współpracy na najbliższe lata, a także poznanie walorów kulturowych naszego kurortu oraz małopolski.

Głównymi tematami spotkania była współpraca o charakterze turystycznym, kulturalnym i edukacyjnym, a także udział w międzynarodowych projektach, których celem jest dwustronna współpraca na korzyść obywateli, regionów i państw.

Oprócz wspólnych rozmów, zagraniczni goście odwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i miejsce zagłady: Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz najstarszą polską kopalnię soli w Bochni. Ponadto przedstawiciele miast partnerskich uczestniczyli w spływie Dunajcem; podziwiali największe uroki Pienin, a także byli uczestnikami sportowego wydarzenia pn: „Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Strongman Szczawnica 2017”.
Autor: Oprac. red
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij