Miasto się stroi - choinka rozbłyśnie 6. grudnia

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.29 15:52 / news / czytano 2784 / opinie 0

Do świąt zostało zaledwie trzy tygodnie. Miasto i Gmina Szczawnica rozpoczęło już montowanie zimowych dekoracji i przygotowuje się do odpalenia świątecznej iluminacji. 

Montaż elementów dekoracyjnych oświetlenia świąteczno-noworocznego będącego w posiadaniu MiG wykonała jedna z dwóch firm, które złożyły swoją ofertę do Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica. Koszt wykonania usługi to 30 tys. złotych. 

Podobnie jak rok temu znaczna część świątecznej iluminacji wykonana została z zastosowaniem technologii energooszczędnych diod LED, które zużywają mniej prądu niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

- Będzie kilka nowych elementów a nowością oświetlenie ulicy Samorody. Jest to nagroda dla mieszkańców za to, że co roku mają najładniej udekorowaną ulicę w mieście - mówi Tomasz Hurkała Sekretarz UMiG.

W centrum Szczawnicy, obok Domu Handlowego "Halka", stanie duża choinka, którą  zaświeci 6. grudnia św. Mikołaj w obecności dzieci i ich rodziców. Dodatkowo słychać tam też będzie odtwarzane kolędy i melodie, które bez wątpienia umilać będą świąteczne spacery.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij