Krościenko - festyn sołecki

Fot. Arch. GCK w Krościenku n.D 2017.08.15 13:22 / news / czytano 1840 / opinie 0

W niedzielę 13 sierpnia w Krościenku bawiono się podczas festynu sołeckiego, w organizację imprezy włączyły się wa sołectwa - Zawodzie i Centrum.

Na początek dla najmłodszych wystąpił teatr lalek "Pinokio", a następnie dzieci z zespołu regionalnego "Małe Pieniny", którym przygrywała kapela Jana Kubika.

Następnie scenę wypełnił taniec i śpiew Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca Pieniny. Na zakończenie wystąpiła  Orkiestra Dęta OSP Krościenko n.D. oraz zespół Folkpower z muzyką góralską, bałkańską, słowacką, cygańską i węgierską, którą wykonują w połączeniu ze współczesnym brzmieniem w bardziej nowoczesnych i milszych dla ucha przeciętnego słuchacza aranżacjach niż w przypadku tradycyjnej muzyki ludowej.

Imprezę uatrakcyjniły pokazy lokalnych drużyn strażackich a także konkursy wiedzy o regionie.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. GCK w Krościenku n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij