Na Festiwalu Baśni i Bajki zagościły pienińskie legendy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.06.17 15:39 / news / czytano 3327 / opinie 1

Widowisko w Dworku Gościnnym w Szczawnicy rozpoczęło się w czwartkowe popołudnie od projekcji filmu, wprowadzającego zarówno młodych jak i nieco starszych uczestników kolejnej edycji Festiwalu Baśni i Bajki w tematykę pienińskich legend.

Następnie dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z lokalnych placówek edukacyjnych ze Szczawnicy i Szlachtowej, które wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowały spektakle zaprezentowane na sali głównej Dworku Gościnnego. Występy pokazały kreatywność, pomysłowość i walory młodych aktorów.
 
Można było zobaczyć jak Bóg stworzył Górala a Anioł pienińską ziemię, czy uciekającą przed Tatarami w Pieniny ich patronkę - św. Kingę.

W foyer Dworku Gościnnego działało miasteczko festiwalowe a tam warsztaty malowania na szkle z P. Anną Madeją i Joanną Dziubińską, możliwość nauki tańca góralskiego, którego uczyły Joanna Kowalczyk i Karolina Waksmundzka a także malowanie godeł szalayowskich, warsztaty haftu malarskiego prowadzone przez parowników Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej. Ponadto młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce malowała twarze najmłodszym uczestnikom zabawy.

Podczas festiwalu można było posłuchać jak powstała książka pt. „Pieniny dla rodziny” o czym opowiadały jej autorki Pani Ewa Stadtmüller oraz Halina Mastalska, otrzymać autograf i zakupić promowaną w tym dniu książkę.

Organizatorami  tegorocznej edycji byli Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica przy współpracy Muzeum Pienińskiego im J. Szalaya w Szlachtowej, Szkoły Podstawowej im H.Sienkiewicza w Szczawnicy, Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im. JP II w Szlachtowej, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J Tischnera w Szczawnicy, Ochotniczych Hufców Pracy w Szczawnicy-Jablonce , WTZ ”Perła” w Szczawnicy.
 
Imprezę prowadził Jerzy Pal aktor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Halina2016.06.21 21:06
Byłam akurat w Szczawnicy, uczestniczyłam i książkę zakupiłam !
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij