Miłki - gmina partnerska Krościenka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.23 13:58 / news / czytano 2193 / opinie 0

Końcem maja przedstawiciele Gminy Krościenko nad Dunajcem nawiążą kolejną partnerską współpracę. Tym razem będzie to Gmina Miłki leżąca na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Do tej pory Krościenko n/D nawiązało współpracę z czterema miastami i gminami partnerskimi: Gminą Kosakowo (w. pomorskie), Miastem i Gminą Ożarów (w. świętokrzyskie), Leśnicą na Słowacji oraz Miastem La Valette du Var we Francji. 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Radni zdecydowali nawiązać współpracę z Gminą Miłki leżącą w województwie warmińsko-mazurskim. Celem tego partnerstwa będzie rozszerzenie wzajemnych kontaktów na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej a ideą stworzenie warunków do efektywnej współpracy mieszkańców obu gmin. - W ciągu roku zgłaszają się do nas dwie a nawet trzy gminy, które wyrażają chęć nawiązania z nami współpracy. Gmina Miłki wydaje nam się atrakcyjna z uwagi na to, gdzie jest położona. Będzie to korzystna współpraca dla nas wszystkich. - wyjaśnia wybór gminy partnerskiej wójt Stanisław Gawęda.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij