Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo w Pieninach

Fot. 2013.12.10 21:34 / news / czytano 2462 / opinie 0

Po godz. 10 rano do Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie o wypadku w Dolinie Zaskalskie w Małych Pieninach: - mężczyznę przygniotło drzewo, jest nieprzytomny.

Do akcji ruszyli ratownicy dyżurujący w szczawnickim oddziale GP GOPR,  w tym samym czasie wystartował śmigłowiec LPR Ratownik 6.

Po analizie zgłoszenia okazało się, że poszkodowany był w trudno dostępnym miejscu. Ratownicy po zlokalizowaniu miejsca dotarli pieszo na miejsce wypadku, poszkodowany był w ciężkim stanie, rozpoczęła się jego reanimacja.

W tym samym czasie śmigłowiec LPR z ratownikami GOPR na pokładzie nadlatuje nad miejsce wypadku, gdzie desantuje się ratownik celem ewakuacji. Poszkodowany zostaje przeniesiony techniką "Długiej Liny" na przygodne lądowisko, gdzie czekała już załoga LPR z lekarzem. 
 
- Nosze z poszkodowanym, wraz z ratownikiem zostały podwieszone na linie pod śmigłowcem i przeniesione w powietrzu w miejsce, gdzie można było bezpiecznie wnieść rannego do środka – mówi Mariusz Zaród z Podhalańskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Przed odlotem okazało się, że stan 41-latka jest ciężki. Mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon – dodaje.

Dzięki ewakuacji śmigłowcem mężczyzna szybko znalazł się pod opieką lekarza (transport technikami klasycznymi byłby bardzo długi i wyczerpujący) - pomimo tego nie udało się uratować mężczyzny, prawdopodobnie mechaniczne obrażenia wewnętrzne okazały się zbyt poważne.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Grupa Podhalańska GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij