Projekcja filmów na ryneczku w Jaworkach

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.05 16:34 / news / czytano 2687 / opinie 0

Pierwsza plenerowa projekcja filmowa na jaworczańskim ryneczku w ramach II Letniego Przeglądu Filmowego - Plenery Jaworki 2013 odbyła się w minioną sobotę. Organizatorzy zaplanowali jeszcze trzy takie weekendowe spotkania. 

Wśród zaplanowanych projekcji znajdują się filmy dokumentalne Kroniki Krakowskiej z rożnych lat, Polskiej Kroniki Filmowej i filmy fabularne kręcone w Pieninach.

- Filmy tutaj pokazywane zostały nakręcone w tych pięknych naszych okolicach pienińskich, jaworczańskich a w tym roku jeszcze rozszerzamy na Spisz. Dzisiaj czeka nas uczta, ponieważ w tym roku ściągnąłem z Telewizji Krakowskiej archiwalne filmy o odchodzących zawodach. Jako pierwszy, tak jak było w zeszłym roku, będę pokazywał Państwu film dokumentalny. Perełką wieczoru, jest film który jeszcze nie był pokazywany na naszych terenach. Jest to etiuda Ewy i Czesława Petelskich z 1967 roku pt. "Kwestia sumienia". - mówił Jerzy Pal Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek rozpoczynając sobotnie spotkanie.

 "Kwestia sumienia" to film fabularny, który nakręcony został na Białej Wodzie w Jaworkach. Opowiada o historii złapania szpiega przez Konfederatów Amerykańskich. Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej. Dwaj żołnierze w dwóch przeciwnych obozach muszą się poddać działaniu absurdalnych praw wojny, które łamią ich z żelazną konsekwencją.

W najbliższą sobotę o 21.00 kolejne spotkanie z filmem. Tym razem pokazany zostanie jeden odcinek popularnego serialu "Ratownicy", który był kręcony na Czarnej Wodzie w Jaworkach z mieszkańcami i pracownikami Lasów Państwowych oraz film dokumentalny "Nasze wspólne dziedzictwo". Zapraszamy już dzisiaj. 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij