Niedługo reaktywacja jedynego kina w Pieninach

Fot. 2014.01.17 09:56 / news / czytano 2010 / opinie 0

W szczawnickim budżecie znalazły się fundusze na zakup cyfrowego projektora od firmy Warner Bros. Już w lutym w Kinoteatrze "Pieniny" będzie można obejrzeć nowości filmowe nawet w technologii 3D.

Kino "Pieniny" przestało wyświetlać filmy pod koniec 2013 roku, kiedy to okazało się, że ich wyświetlanie na starym projektorze nie przyciąga wystarczającej ilości widzów. Nowości filmowe były wyświetlane z dużym opóźnieniem, gdyż na stary projektor analogowy produkowanych jest obecnie znikoma ilość filmów. Utrzymywanie szczawnickiego kina dla kilku widzów nie miało ekonomicznego uzasadnienia.

Rada miasta zaakceptowała zwolnienie w budżecie na 2014 rok 80 tysięcy złotych, dzięki czemu będzie możliwa reaktywacja jedynego kina w regionie. Za tę kwotę zostanie zakupiony używany projektor cyfrowy od firmy Warner Bros. - nowy sprzęt tej klasy kosztuje prawie pięciokrotnie więcej.

- Nie będzie to wysłużony projektor używany na co dzień do projekcji, lecz sporadycznie używany w biurze. Jest to pełnowartościowy sprzęt, na którym można wyświetlać filmy w technologii 3D, a jego zakup w tak niskiej cenie to okazja jedna na milion. Chciałbym złożyć serdecznie podziękowania dla dyrekcji firmy Warner Bros. za życzliwość okazaną Szczawnicy - podkreśla dyrektor MOK Piotr Gąsienica. - W chwili obecnej jesteśmy na etapie podpisywania umów i przystosowania pomieszczeń kina do instalacji nowego projektora - dodaje.

Z kina zapewne ucieszą się nie tylko mieszkańcy, ale i turyści, którzy już podczas zbliżających się ferii będą mieli jeszcze jedną dodatkową atrakcję - nowości filmowe na dużym ekranie.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij