Koncerty Inaugurujące Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Archiwum Radio Kraków,  archiwum artysty 2013.07.17 23:47 / news / czytano 2066 / opinie 0

W najbliższą sobotę 20 lipca o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem, podobnie jak w minionych latach, rozpocznie się IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”. 

Koncerty będą się odbywać przez cztery kolejne soboty. Będą okazją do wysłuchania pięknej muzyki wykonywanej na organach oraz na innych instrumentach. Zabrzmi także muzyka wokalna. 

Treść najbliższego koncertu będą stanowiły teksty księdza Józefa Tischnera w znakomitej interpretacji jednego z najwybitniejszych polskich aktorów prof. Jerzego Treli. Na organach grał będzie Marek Stefański z Krakowa, a całość dopełni muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika. 

Dzień później, w niedzielę 21 lipca o godzinie 16:30 w kościele parafialnym w Sromowcach Wyżnych wystąpią: Barbara Świątek-Żelazna (flet) oraz Marek Stefański (organy).  Oprócz muzyki organowej zabrzmią dzieła kameralne dwóch największych mistrzów muzyki baroku: Johanna Sebastiana Bacha i Georga Fridricha Haendla wykonane na flecie z towarzyszeniem organów. 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w  tych dwóch koncertach, które niewątpliwie będą doniosłymi wydarzeniem w Pieninach. Wstęp na koncerty jest wolny, serdecznie wszystkich zapraszamy.
Autor: Agnieszka Radwan-Stefańska
Zdjęcia: Archiwum Radio Kraków, archiwum artysty
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij