Niedzica Zamek - od 1 stycznia nową miejscowością

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.02 09:38 / news / czytano 2261 / opinie 0

Od 1 stycznia 2014 r. na administracyjnej mapie Polski w powiecie nowotarskim pojawiła się Niedzica Zamek. Nowa miejscowość została utworzona na mocy Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Komunikat w tej sprawie ukazał się w Dzienniku Urzędowym 23 grudnia 2013 roku i zakończył dwuletnią procedurę wydzielania części wsi Niedzica. Niedzica Zamek stała się 9 miejscowością wchodzącą w obszar Gminy Łapsze Niżne. Dotychczasowa nazwa: Zamek przysiółek wsi Niedzica stał się wsią Niedzica – Zamek.

Wieś powstała na wniosek samych mieszkańców osiedla, których czeka teraz przede wszystkim wymiana dokumentów, nazewnictwa ulic i numeracji domów.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij