Ochotniczanin dwa dni pod rząd złapany na podwójnym gazie

Fot. 2016.06.23 10:42 / news / czytano 3317 / opinie 0

Funkcjonariusze policji z Krościenka w piątek i w sobotę dwukrotnie zatrzymywali kierującego samochodem, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 czerwca 2016 roku w miejscowości Ochotnica Dolna policjanci z Krościenka otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem marki Skoda, 53 letni mieszkaniec Ochotnicy Dolnej będąc pod wpływem alkoholu swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. W chwili zatrzymania 53 latek miał 2,4 promila alkoholu. Ze względu na stan nietrzeźwości oraz brak dokumentów wystawione mu zostało wezwania do stawiennictwa w komisariacie na przesłuchanie w dniu następnym.

Kierujący stawił się w sobotę z prawem jazdy, które to zostało mu zatrzymane, jednak nadal nie zdążył wytrzeźwieć. Został odesłany do domu z nowym wezwaniem.

W sobotę godzinach popołudniowych tj. 18 czerwca policjanci z Krościenka ponownie otrzymali zgłoszenie, że ten sam 53 latek nadal jeździ samochodem po ulicach Ochotnicy. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon gdzie od razu napotkali kierującego. Po zatrzymaniu okazało się, iż jest to ten sam mieszkaniec Ochotnicy Dolnej, który zgłosił się kilka godzin wcześniej do komisariatu. Tego dnia podczas zatrzymania miał już ponad 2,6 promila alkoholu.

- W dniu 22 czerwca kierowca zgłosił się na komisariat już trzeźwy. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Za jazdę na podwójnym gazie zostało zatrzymane mu prawo jazdy na 4 lata, świadczenie w wysokości 10000 złotych, grzywna 3000 złotych oraz koszty postępowania - wyjaśnia podkom. Roman Wolski specjalista ds. informacyjno prasowych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij