Ochotnica: Promocja projektu Senior w Akcji – opieka i aktywizacja osób niesamodzielnych na Podhalu

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2019.01.17 13:25 / news / czytano 1038 / opinie 0

Chociaż Dzienny Ośrodek Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Ochotnicy Dolnej rozpoczął swoją działalność ponad rok temu, bo od początku grudnia 2017 r., to właśnie teraz nastąpiło jego oficjalne otwarcie i poświęcenie. 

14 stycznia w Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie promujące projekt „Senior w Akcji – opieka i aktywizacja osób niesamodzielnych na Podhalu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Inicjatorami przedsięwzięcia są Państwo Bożena i Zbigniew Chlebek, którzy założyli dwa tego typu Ośrodki - w Ochotnicy Dolnej i w Krościenku nad Dunajcem. 
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości i poświęcenia budynku Przedszkola Mali Odkrywcy i Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych przez proboszcza Parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej ks. Pawła Legutko. 

Następnie głos zabrali przedstawiciele władz rządowych i samorządowych: Senator Jan Hamerski, Poseł Anna Paluch, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Wójtowie Gmin Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda i Ochotnicy Dolnej Tadeusz Królczyk. Wszyscy gratulowali wspaniałego pomysłu, doskonałej jego realizacji oraz życzyli sukcesów w dalszym rozwoju Ośrodka. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Radny Powiatu Nowotarskiego Tomasz Hamerski, Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna Maria Łojas – Jurkowska, Skarbnik Gminy Ochotnica Dolna Agnieszka Zabrzewska, Dyrektor SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Barbara Konopka, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Targu Bożena Olcoń - Chlebek, pielęgniarka środowiskowa Helena Grobelna, Sołtys Sołectwa Ochotnica Dolna Wojciech Chlipała, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. dr Stanisław Kowalik, proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem ks. Henryk Homoncik, wykonawcy i właściciele firm, którzy wznosili i wykańczali budynek, w tym Krzysztof Jagieła, którego firma FB Morcin jest partnerem projektu oraz Józef Wójcik właściciel firmy „Komplex-Bud”. Nie zabrakło również Seniorów – podopiecznych Ośrodka i pracowników.

Dzienny Ośrodek Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Ochotnicy Dolnej tworzą przede wszystkim Seniorzy i pracownicy, co wielokrotnie podkreślali właściciele – Państwo Chlebkowie. Z oferty Ośrodka korzysta 30 osób w wieku 60+ z terenu Gminy Ochotnica Dolna. Seniorzy mają zapewnioną rehabilitację, posiłki i zajęcia aktywizujące. Mają możliwość wyjazdu do kina, teatru czy na wycieczki w ciekawe miejsca. Ośrodek jest również miejscem spotkań towarzyskich i kulturalnych, w którym panuje miła, rodzinna i domowa atmosfera.

Po części oficjalnej nastąpiło wspólne kolędowanie z zespołem Wstonzecki. Cała sala rozbrzmiała muzyką i śpiewem. 
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij