Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej w Pieninach

Fot. Anna Borkowska, Magdalena Wojtarowicz 2015.03.30 12:22 / news / czytano 5936 / opinie 0

Zgodnie z tradycją katolicy przychodzą do kościołów z palmami jako symbolem odradzającego się życia i upamiętnienia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.  Nie inaczej było wczoraj w Pieninach, gdzie mieszkańcy przyszli poświęcić swoje palmy.

Już za tydzień Święta Wielkanocne, największe i najważniejsze święta dla wszystkich wierzących katolików. Niedziela Palmowa rozpoczyna najistotniejszy tydzień w kościele katolickim - Wielki Tydzień.

W większości kościołów odbywały się procesje z poświęconymi przed nabożeństwem palmami. W wielu parafiach zorganizowano również konkursy na najpiękniejszą, największą bądź najmniejszą palmę.

Galeria zdjęć z poświęcenia palm w Maniowach, konkursu palm wielkanocnych w Szlachtowej oraz poświęcenie palm w Krościenku n.D. wraz z uroczystą procesją i konkursem.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij