Niewielu chętnych do głosowania korespondencyjnego

Fot. 2020.06.19 11:17 / news / czytano 369 / opinie 0

Na obszarze Pienin i Gorców niewielu mieszkańców zamierza oddać głos korespondencyjnie w zbliżających się wyborach prezydenckich. Sprawdziliśmy ile osób w poszczególnych gminach zgłosiło taki zamiar.

Najwięcej chętnych zgłosiło się w Mieście i Gminie Szczawnica - jest to 66 osób. W Gminie Krościenko nad Dunajcem - 13 osób, w Gminie Czorsztyn - 19 wyborców, w Gminie Ochotnica Dolna i Łapsze Niżne - po 24 osoby.

Wyborca podlegający w dniu wyborów prezydenckich obowiązkowej kwarantannie może zgłosić taki zamiar najpóźniej do 23 czerwca 2020 roku. W przypadku rozpoczęcia kwarantanny po tym terminie zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić najpóźniej do 26 czerwca.

Jak przypomina Państwowa Komisja Wyborcza, zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju, jak i za granicą dotyczy również ewentualnej II tury wyborów.

Można to zrobić w następujących terminach:
  • najpóźniej do 30 czerwca 2020 r. w przypadku głosowania w kraju; taki zamiar należy zgłosić komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy;
  • najpóźniej do 29 czerwca 2020 r. w przypadku głosowania za granicą; taki zamiar należy zgłosić konsulowi;
  • najpóźniej do 7 lipca w przypadku wyborcy, który w dniu ponownego głosowania będzie podlegał obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych w kraju;
  • najpóźniej do 10 lipca w przypadku wyborcy, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie.
Przedstawiciele gmin przypominają, że osoby przebywające poza miejscem zamieszkania lub takie które w dniu wyborów będą zmuszone wyjechać, też mogą wziąć udział w głosowaniu. Wcześniej muszą jednak pobrać w swoim urzędzie zaświadczenie o prawie do głosowania. Mając takie zaświadczenie można zagłosować w dowolnym miejscu w kraju.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij