Powiat walczy o lepszy dostęp do Internetu i naziemnej telewizji cyfrowej

Fot. 2014.05.08 21:07 / news / czytano 2170 / opinie 0

Wielu mieszkańców Powiatu Nowotarskiego narzeka na brak dostępu do Internetu oraz naziemnej telewizji cyfrowej. Radni powiatowi podjęli działania mające zmienić ten stan rzeczy.

Problem związany z brakiem dostępu do sieci internetowej, komórkowej oraz naziemną telewizją cyfrową na terenie Podhala, Spisza i Orawy sygnalizowany jest już nie od dzisiaj. Pamiętamy jakie problemy przez lata miały miejscowości Gminy Czorsztyn z dostępem do sieci komórkowej, jak w zeszłym roku Szczawnica walczyła o dostosowanie przekaźnika na Jarmucie, a jak teraz o sygnał telewizyjny dopomina się Ochotnica.
 
- Nie możemy sobie pozwolić na to, by traktowano nas jak obywateli drugiej kategorii, pozbawionych dostępu do sieci internetowej oraz naziemnej telewizji cyfrowej, a zwłaszcza kanałów społecznych i religijnych o które dopomina się tak wielu mieszkańców Podhala – mówił na powiedzeniu Komisji Infrastruktury Rady Powiatu Nowotarskiego jej przewodniczący, zarazem sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Hurkała.
 
Radni powiatowi podczas majowego posiedzenia komisji jednogłośnie ustalili, że w najbliższym czasie komisja zwróci się do włodarzy wszystkich gmin powiatu nowotarskiego z pismem o poparcie apelu w sprawie rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej i dostosowania przekaźników na terenie Podhala, Spisza i Orawy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej a zwłaszcza programów takich jak Polsat, TVN czy Telewizja Trwam. Wspólnie podpisane pismo trafi następnie pod obrady Rady Powiatu Nowotarskiego celem podjęcia Rezolucji w tej sprawie a później skierowane zostanie do parlamentarzystów, senatorów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz prasy lokalnej i ogólnopolskiej. Zdaniem radnych, tak silny i solidarny głos całego samorządu powiatu nowotarskiego nie powinien być obojętny dla osób oraz instytucji odpowiedzialnych za poruszane problemy.   

- Podjęte przez Szczawnicę w zeszłym roku działania, doprowadziły do modernizacji przekaźnika na górze Jarmuta i uruchomienie naziemnej telewizji cyfrowej. Pomimo zapewnień Urzędu Komunikacji Elektronicznej, że sygnał pokrywa cały teren to mieszkańcy nadal zgłaszają jego brak - dodaje Hurkała i zwraca uwagę na to, że oczekiwaną odpowiedzią na apel Rady Powiatu Nowotarskiego musi być kompleksowe i pełne objęcie terenu Podhala, Spisza i Orawy sygnałem cyfrowym nie na podstawie teoretycznych komputerowych wyliczeń, ale konkretnych informacji zwrotnej od mieszkańców. Sekretarz MiG Szczawnica dopatruje się szans skutecznego rozwiązania problemu w przedwyborczej aktywności parlamentarzystów.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij