Nowy most w Ochotnicy Dolnej

Fot. 2013.05.23 15:38 / news / czytano 2803 / opinie 1

Inwestycja obejmuje budowę nowego mostu w nowym śladzie drogi, budowę ok. 500 metrów dróg dojazdowych do przeprawy, chodników i kanalizacji deszczowej.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Robert Waniczek i prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej podpisali umowę na realizację inwestycji pn. "Odbudowa mostu w Ochotnicy Dolnej na potoku Kapłony w km 16+400 w ciągu drogi powiatowej nr K1637 Harklowa - Tylmanowa". Wartość zamówienia to 3 miliony 783 tysiące złotych. Inwestycja realizowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przy wsparciu finansowym Powiatu Nowotarskiego i gminy Ochotnica Dolna. Termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

- Chciałbym podziękować panu wójtowi za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia - powiedział dyrektor Robert Waniczek zwracając się do obecnego na uroczystości podpisania umowy wójta ochotnickiej gminy Kazimierza Konopki. - Myślę, że będą pozytywne efekty tej współpracy. To z pewnością największa inwestycja drogowa realizowana w Ochotnicy w ostatnich latach i dobry przykład, jak robić rzeczy kompleksowo - dodał.

- Cieszę się, że udało się przekonać wojewodę małopolskiego, żeby dał tak duże pieniądze w pierwszej transzy na powiat nowotarski. Ten most już dawno wymagał remontu, bo praktycznie gdyby przyszła kolejna wielka woda, to by już go nie było - powiedział Starosta Nowotarski Krzysztof Faber dziękując wójtowi Konopce za dobrą współpracę, a dyrektorowi PZD Robertowi Waniczkowi za skuteczne pozyskanie środków na tę inwestycję.

Podziękowania złożył też wójt Kazimierz Konopka - staroście, Zarządowi Powiatu, Radzie Powiatu Nowotarskiego. - Za to, że to przedsięwzięcie znalazło się na liście priorytetowych zadań w powiecie, jeśli chodzi o wykorzystanie środków powodziowych - podkreślił. - Wspólnie, razem można osiągać efekty.

- Jestem u siebie - podkreślił Stanisław Chryczyk. - Obiecuję, że podejmę wszystkie niezbędne kroki, żeby ta inwestycja wyszła jak najlepiej, żeby ta inwestycja dla starostwa, powiatu, gminy, mieszkańców była dobrą wizytówką - dodał wykonawca.
Autor: Oprac. red.
Źródło: nowotarski.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

anna2013.05.27 08:05
gratuluję dobrej decyzji! dziwiło mnie, że buduje się most np. do os. kuce (gdzie są chyba 4 domy) a nie inwestuje się w przebudowę tragicznego mostu na drodze powiatowej. chyba nikt z mieszkańców ochotnicy nie wątpi w dobre wykonanie mostu przez mieszkającego tuż obok inwestycji p. chryczyka. powodzenia!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij