Nowy wójt z niższą pensją

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2014.12.12 15:08 / news / czytano 5330 / opinie 19

W Łapszach Niżnych, podczas drugiej uroczystej sesji Rady Gminy, swoje ślubowanie złożył nowy wójt Jakub Jamróz. Radni mieli dla niego niespodziankę - obniżkę pensji.

Jakub Jamróz wygrał w II turze wyborów samorządowych z Pawłem Dziubanem, który piastował to stanowisko przez ostatnie osiem lat.  

– Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg – powiedział Wójt Gminy. Jamróz podziękował wyborcom za poparcie i zadeklarował chęć współpracy z nową Radą, jednostkami organizacyjnymi gminy, sołtysami i mieszkańcami. 

Zaraz po ślubowaniu prezydium Rady w osobach Przewodniczącej Heleny Klimczak i jej zastępców Józefa Sowy i Jana Noworolskiego zgłosiło propozycję obniżenia wynagrodzenia dla nowego włodarza do stawki od jakiej osiem lat temu zaczynał kończący pracę były wójt Paweł Dziuban. Ostatecznie, po "przepychankach słownych" co do końcowej stawki wynagrodzenia, radni zdecydowali, że Jakub Jamróz otrzymywał będzie z wszystkimi dodatkami 7805 złotych brutto. To około 4,5 tysiąca złotych mniej niż wysokość dotychczasowej miesięcznej pensji Dziubana, a ta, jak wynika ze sprawozdania majątkowego wójta za rok 2013 wynosiła ponad 12 tysięcy złotych brutto.

-  Po burzliwej, niekomfortowej dla mnie dyskusji wynagrodzenie zostało ustalone na poziomie 7805 brutto. Nie ukrywam, że takie uposażenie nie przyniosło mi żadnego tzw. awansu finansowego. Nie mniej jednak szanuję wolę większości Rady i ufam, że kierowali się tylko i wyłącznie wolą znalezienia oszczędności a nie złośliwością wobec mojej osoby. Władza powinna zacząć oszczędności od siebie i przypuszczam, że na kolejną sesją Radni przygotują projekt obniżenia wysokości swojego wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji. - komentuje całą sprawę Jakub Jamróz.

Przypomnijmy. W Radzie Gminy z Komitetu Wyborczego Wyborców „SAMORZĄDNA GMINA” z którego startował na wójta Paweł Dziuban zasiada obecnie 10 radnych.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

jego myśl2016.12.04 21:12
KOLEGO to oni wszyscy czytaj Władza dostają kasę to koniec ŚWIATA chyba się zbliża .
kolega2016.08.15 22:08
Pamiętający piszesz prawdę bo ja pamiętam tych trzech panów zakładających to dziadostwo w tej miejscowości i właśnie do dzisiaj mamy tego skutki , co dziwne to ci panowie byli z Niedzicy . Ale taka była władza i takie decyzje podejmowali . Radni też powinni myśleć głową ale widać im też się nie opłaca bo chyba diety za małe . W tym wypadku trzeba by było koniecznie tęgie głowy RADNYCH ale i w tym wypadku nie wszyscy je mają na właściwym miejscu . Jest takie stare przysłowie jaki pan taki kram i tu nic dodać nic ująć.Gmina w Łapszach jest porażką dla całego Spisza bo to ani atrakcyjna miejscowość ani znana ,ani żaden kurort taki sobie grajdołek nikomu w Polsce nie znany.
pamiętający2016.08.11 15:08
CZYTAM komentarze na temat Gminy Łapsze Niżne i tak sobie cicho analizuje treści wypowiedzi na tematy owej SŁYNNEJ oczywiście negatywnie rady i gminy itp ,To pisanie to nie jest już głupota to jest jakieś opętanie , Osobiście jestem przekonany że tworzenie Gminy w obecnej miejscowości było brzemienne w skutki a wręcz poronione czego mamy owoce dzisiaj , ale taka była wola pewnego układu władzy i trwa to do dzisiaj . Jeśli zaś chodzi o włodarzy tej Gminy to prawdę powiedziawszy mamy pecha od założenia , jaki był jeden za grosz taki następny za dwa . Martwi mnie fakt kiedy nastąpi koniec pisania tej autoreklamy co prawda dotyczy to ŁAPSZ a nie mojej miejscowości ale szkoda pisać takie bzdety . Opluwanie nic tu nie pomoże RADNI trzeba myśleć bo po to WAS WYBRANO jeśli się nie mylę .
Olśniony2016.08.07 10:08
Same wypowiedzi ekspertów o wątpliwych kompetencjach politycznych świadczą o ich intelektualnym poziomie.Należało by się zastanowić czy w zasadzie ten stary układ P.D.nie jest już aby sektą ,jeśli by się okazało,że tak no to nie ma wątpliwości dlaczego kieruje się tak niskimi pobudkami.Dla nich prawo to przecież fikcja,którego nie należy przestrzegać, jak sama nazwa wskazuje SAMORZĄDNA GMINA rządzić mają sami nie bacząc na dobro społeczne ani przepisy prawa więc ta dieta 2150 to tylko zwykłe niedopatrzenie.Podatnicy to przecież szło z Waszej kieszeni ,nikt do tej pory nie był w stanie tego odzyskać .
do obecnego wójta2014.12.16 12:12
Wójt na kilka sposobów może kwestionować uchwały o zmniejszeniu mu wynagrodzenia. Zgodność z prawem podjętego aktu w trybie nadzoru oceniana jest przez wojewodę. Na jego rozstrzygnięcie wójtowi przysługuje skarga do sądu administracyjnego. Ponadto uchwałę rady gminy może wójt zaskarżyć do sądu na podstawie art. 101 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.). Wójt może zatem kwestionować legalność wydanej uchwały. Dla przykładu WSA w Warszawie wyrokiem z 18 czerwca 
2013 r. (sygn. akt II SA/Wa 755/13) uchylił uchwałę rady gminy o zmniejszeniu pensji wójtowi, gdyż nie zawierała ona wyczerpującego uzasadnienia. Kolejny sposobem na skuteczne podważenie decyzji rady jest powództwo do sądu pracy. Należy jednak pamiętać, że sąd w tym przypadku bada zgodność ustaleń uchwały z przepisami płacowymi o charakterze gwarancyjnym oraz w kontekście ewentualnego naruszenia przepisów o zakazie dyskryminacji oraz równym traktowaniu pracowników w zatrudnieniu (art. 112 – 113 lub art. 18 3c kodeksu pracy).
sum wąsaty-znakomity matematyk2014.12.15 21:12
Do bierny obserwator. Na pewno z trzech postów najlepiej wyszedł Panu post "Proba". Jest sensowny, skuteczny, niezbyt rozwlekły. Reszta to wg. mnie bełkot osoby, która sama nie wie w co by najlepiej się ugryźć.
za miedzy2014.12.15 20:12
do jakże uważnego " obserwatora"! Nie jestem mieszkańcem gminy Łapsze Niżne, ale czytając twoje posty. to właśnie obraz rozpaczy i nienawiści. Pohamuj swoje emocje a wyjdzie ci to na zdrowie. Tyle w twoim temacie
ZBULWERSOWANY członek Gminy2014.12.15 17:12
Zastanawiajcy jest zatem fakt dlaczego w innych gminach na podhalu nowym wjtom pensja zostaa obniona o kilkaset z a w apszach wynosi 4,5 tys?????????
Bierny Obserwator2014.12.15 13:12
@ zbulwersowany. Wiesz? To twoj wpis mnie zmobilizowal zeby cos tu komentowac. ty naprawde myslisz tym jakiego slowa uzyles w swoim nicku
Bierny Obserwator2014.12.15 13:12
@ matematyk.Widzisz? dobrze sie nazwales. Wiesz tylko ze 2+ 2 = 4 a 3x3=9 bo wy juz tak macie zero intuicji I wolnego myslenia. Dlatego ze matematyka to nauka scisla i nie da sie domniemywac I myslec. Trzeba tylko liczyc wedlug wzorow tak na sucho. ty wlasnie tak piszesz jak myslisz bez zadnego przemyslenia. Jestem przekonany ze potrafisz tylko sie zastanowic czy zeby bylo dobrze pomnozyc 2x 3 czy tez mnozyc 3x2. Nie mysl juz wiecej licz ale nie zapomnij ze jak na kogos liczysz licz tylko na siebie w pierwszej kolejnosc

reklama

Bierny Obserwator2014.12.15 13:12
Obserwuje tutaj co sie dzialo przed wyborami I co sie dzieje teraz. Zauwazylem ze Byly Wojt stwierdzil ze takie sa prawa demokracji I pogratulowal obecnemu co widac tez na zdjeciach.Slyszalem tez plotke a moze pto prawda ze byla propozycja objecia stanowiska v-ce wojta. Dlatego tez ponizsze komentarze ja osobiscie na miejscu P. Dziubanaoddalbym do analizy przez prokurature. Jeden z drugim niech uzyje tego narzadu co sie mysli I tak niech wyleje swoje opinie na lamy internet. Wojt nie jest panem I wladca tylko przedstawicielem rady Gminy ktora zostala wybrana demokratycznie. Jezeli jestescie zwiazani z PiS to oczywiscie wybory byly sfalszowane.Dziwne tylko ze Dziban sfalszowal wybory na Radnych a nie zrobil tego dla siebie. Zalosne sa wasze biadolenia. Wygrac I narzekac?? Na kazdym stanowisku sa jakies zasady wynagrodzenia. Alba sa konkretne stawki na danym stanowisku albo trzeba je negocjowac przed podjeciem pracy ze swoim pracodawca (Rada Gminy w tym przypadku) Dlaczego obecny wojt nie negocjowal przed wyborami?? ale zapewnial ze on chce tylko naprawic Gmine po zlych rzadach Dziubana,oddluzyc,polepszyc. W jaki spob? Jestem przekonani ze radni poszli jego tokiem myslenia. Dlatego teraz juz jestem przekonany ze to nie chec wielkiego czynu tylko kasiora byla glownym celem kampani oszczerstw ze strony obecnego wojta. Jak mozna negowac to co sam akceptowal? ale wy tego nie zauwazyliscie I nie widzicie nadal dlatego ze narzady do myslenia macie konskich rozmiarow zero wlasnej inwencji tylko dac wam batem po grzbiecie I do przodu.
Bierny Obserwator2014.12.15 12:12
Proba
ZBULWERSOWANY członek Gminy2014.12.15 11:12
W 100 % zgadzam się z Obserwatorem. Brak słów na to jaka samowolka panuje w urzędzie. Z def. Moralność - Całokształt zachowań jednostki lub grupy społecznej oceniany wg funkcjonującego systemu norm, zasad moralnych. Ocena moralna czynu ludzkiego wiąże się ściśle z motywem, który skłonił człowieka do podjęcia danego czynu. Zatem mamy tutaj czysty obraz byłej władzy Łapszańskiej. Zal mi Byłego wójta że nie umie pogodzić się z porażka przegranej i żal mi współpracowników obecnego wójta, że musi współpracować z ludźmi którzy mają wyprane mózgi, nadal są marionetkami i nie mają odrobiny godności by każdy miał swoje zdanie.
Obserwator2014.12.15 10:12
Przewodnicząca powinna od siebie zacząć obniżać diety bierze 2200 zł. z a nic nierobienie do 200 zł.Następnie radni i bez radni powinni obniżyć swoje diety z 250 do 50 zł. Kto zarabia za godzinę nic nierobienia 60 zł. 250 : 4 = ok.60 zł./godz. Dopiero po takich obniżkach mają moralne prawo do decydowania o wynagrodzeniu dla Wójta. W 2006 r. dzuiban przychodząc do Gminy na stanowisko Wójta z dyrektora Gimnazjum dostał podwyżkę dlatego nie piszcie , że do samorządu idzie się z powołania bez interesownie. W gminie podwaładni będą zarabiać więcej niż Wójt - sekretarz, skarbnik i niektórzy kierownicy jednostek czy to jest normalne.
sum wąsaty-znakomity matematyk2014.12.14 20:12
Do tego co nie może przełknąć. Taka porada: jak w środku nocy (o 02:12) pisze Pan z nick-u "Normalny mieszkaniec" i w tej samej minucie (podczas bardzo dużego ruchu internetowego wśród mieszkańców Spisza - tj. dwie godziny po północy) pisze Pan z nick-u "Jamroz początek masz kulawy", to wśród mieszkańców mogą się budzić podejrzenia, że u autora występuje rozdwojenie jaźni. Radzę po pierwszym wpisie wymyć ząbki, położyć się spać i za 10 godzin można wylać żale drugi raz. Tak będzie lepiej wyglądać. Mam też drugą radę - chyba jeszcze lepszą - życie przez 4 lata w nienawiści może być tak autodestrukcyjne, że grozi skrajnym wycieńczeniem.
do Jamróz początek masz kulawy2014.12.14 09:12
żal mi cię żuczku jaki ty jesteś przesączony nienawiścią bo jaśnie pana odsunęli od władzy....
Jamroz początek masz kulawy2014.12.14 02:12
Jakby miał honor sam by zaproponował taka obniżkę, a nie obrażał sie ze mu korytko na start zmiejszyli. W końcu co on takiego zrobił w życiu zawodowym i ci on potrafi (poza nakręceniem filmiku wyborczego) zeby zarabiać więcej? 1650 zł mu dać podstawy a reszta od wyniku, jakby tylko ustawa puszczała. Gdyby miał jakoś wiedzę to by wiedział ze prezes np. Ebay zarabial 1 dolara rocznie a resztę miał premie od wyniku. Nowoczesne zarządzanie przez motywacje Panie nowoczesny Wójcie od siedmiu boleści !
Normalny mieszkaniec2014.12.14 02:12
Do pracy w samorządzie idzie sie z powołania a nie dla własnych korzyści. A jeśli ktoś tego nie rozumie to niech szuka sobie zatrudnienia w prywatnej firmie. Ciekawe jak wtedy rynek zweryfikuje Pana Wojta i czy dostanie pensje 30 tys. zł? A pozatym jak mu tak zależy na miejscowości w której wygrał wybory to niech pracuje społecznie albo chociaż przeanalizuje średnie dochody mieszkancow gminy a wtedy przestaną jego orędownicy pisac o "nędznych 6,5 zł" tymbardziej ze kompetencje i doświadczenie zawodowe Pana Wojta nie predysponują go nawet do takiej kwoty. 6,5 tys netto zarabia profesor na wyższej uczelni ktory reprezentuje zupełnie inny format niż ten synek.
Pobozny mieszkaniec2014.12.13 18:12
Wstyd!!! Zemsta Dziubana i tyle. Mam nadzieje ze nowy Wojt jeszcze udowodni tym starym prykom ile jest wart - na pewno nie nedzne 6500netto!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij