Zaproszenie na Wesele Góralskie

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.09.12 13:58 / news / czytano 3946 / opinie 0

Dzisiaj (tj. czwartek 12. września) o godzinie 19.00 na scenie szczawnickiego Dworku Gościnnego aktorzy z Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy odegrają sztukę regionalną „Wesele Góralskie”. 

Sztuka regionalna zostanie dzisiaj wystawiona dla osób chętnych biorących udział w warsztatach i spotkaniach w ramach projektu "Kuracja dla ciała i ducha" organizowanego przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego. Wstęp na przedstawienie jest całkowicie darmowy. Projekt skierowany jest do emerytów i rencistów.  

"Wesele Góralskie" jest głośnym świadectwem folkloru Pienin, ukazująca życie górali pienińskich w bogatych zwyczajach weselnych, ujętych w unikatowej narracji. 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: +48 18 540 04 33 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij