Obok Hutnika w Szczawnicy nie przejedziesz

Fot. 2018.01.04 19:53 / news / czytano 1002 / opinie 0

Droga przy sanatorium "Hutnik" w Szczawnicy została zamknięta, a wyłączenie drogi jest spowodowane złym stanem nawierzchni drogi oraz możliwością występowania na tym odcinku gołoledzi - tak tłumaczą swoją decyzję władze spółki Thermaleo.

12 grudnia 2017 roku burmistrz Szczawnicy zwrócił się do spółki Thermaleo o przywrócenie oświetlenia i prawidłowe utrzymanie nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych powyżej Parku Górnego i w okolicy sanatorium „Hutnik”. Pod koniec roku władze miasta otrzymały odpowiedź od spółki Thermaleo. W piśmie czytamy:  „Wyłączenie to jest spowodowane złym stanem nawierzchni drogi oraz możliwością występowania gołoledzi na tym odcinku drogi... W chwili obecnej z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo przedmiotowej drogi z terenu budowy korzystanie z tego odcinka drogi jest niezalecane. Plac budowy jest ogrodzony i zabezpieczony, ale ze względu na planowane kontynuowanie prac budowlanych….” 

Burmistrz Niezgoda nie kryje zaniepokojenia i komentuje całą sytuację: - Występując w roli reprezentanta mieszkańców Szczawnicy oraz gości, w tym kuracjuszy korzystających z usług Uzdrowiska Szczawnica, prosiłem o włączenie oświetlenia i prawidłowe utrzymanie alejek w rejonie Parku Górnego i Hutnika. Odpowiedź Pani Prezes można zamknąć w jednym zdaniu: „Zamiast zadbać – zamykamy”. Przypomnę, że już w 2008 roku kierowaliśmy do spółki Thermaleo sugestie dotyczące możliwości przejęcia przez Miasto i Gminę Szczawnica Parku Górnego, a w późniejszym okresie ponowiliśmy propozycję o przekazanie ciągów komunikacyjnych tj. przede wszystkim drogi. Obydwie propozycje zostały odrzucone.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB burmistrza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij