Bezpieczeństwo najważniejsze

Fot. 2021.02.15 15:36 / news / czytano 191 / opinie 0

W minionym tygodniu Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR - Marek Ciaś oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego - Janusz Tomasiewicz podpisali kolejne porozumienie o współpracy między GP GOPR, a Gorczański Park Narodowy.

Dzięki współpracy możliwe jest przede wszystkim podnoszenie poziomu bezpieczeństwa turystów i innych osób przebywających na obszarach górskich Gorczańskiego Parku Narodowego, a w szczególności osób korzystających ze szlaków turystycznych oraz innych miejsc udostępnianych do celów turystycznych, edukacyjnych, naukowych i rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt wzajemnego wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR oraz pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego w niesieniu pomocy na obszarach górskich w zakresie bezpieczeństwa w górach, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o przyrodzie Gorczańskiego Parku Narodowego i Gorców, a także ochrony przyrody. Podpisane porozumienie ułatwi  wspólne prowadzenie działań ratowniczych, szkoleniowych czy profilaktycznych. 

Podczas spotkania omówiono również sprawozdanie z przekazanych przez GPN dla GP GOPR środków pieniężnych. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich środki pieniężne uzyskane z opłat za wstęp na niektóre obszary Parku przeznacza się m.in. na dofinansowanie działalności ratowniczej GP GOPR. W roku 2020 GP GOPR otrzymała 18 817,72 zł za które zakupiono m. in.: liny dynamiczne, karabinki, uprzęże, pokrowce na nosze transportowe, ale także doposażenie ratowników w sprzęt indywidualny.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij