Ochotnica wchodzi w Nowy Rok z filmami promującymi najpiękniejsze zakątki Gorców

Fot. 2017.01.16 15:04 / news / czytano 1980 / opinie 0

Inicjatywa jakiej do tej pory Ochotnica nie miała. Filmy promujące 4 wieże widokowe, altany i ścieżki pieszo-rowerowo-narciarskie oraz szlak kultury wołoskiej dostępne są już na stronie internetowej samorządu. Filmy wykorzystane zostaną w celach promocyjnych gminy.

- Filmy będą wizytówką Gminy i zostaną wykorzystane w celach promocyjnych. Musimy chwalić się tym co mamy, być dumni z naszej góralskiej kultury i pokazać piękno gorczańskiego krajobrazu. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa do szerokiego udostępniania, dzięki której będziemy promować rekreację i turystykę w Gminie – podkreśla Pan Stanisław Jurkowski Wójt Ochotnicy.

W Nowy Rok Ochotnica wkracza z filmami promującymi projekt pn. „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców - szlaki turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej w Gminie Ochotnica Dolna”, który oficjalnie do użytku oddany został w maju 2016 roku.

Dłuższy film, który trwa ponad 6 minut, przybliża historię powstania jednej z największych inwestycji w Gorcach, która ma  na celu poprawę atrakcyjności turystycznej regionu w kraju i za granicą poprzez rozwój produktów i oferty turystycznej Gminy Ochotnica Dolna.

30 sekundowy spot krótko przedstawia Ochotnicę jako miejsce atrakcyjne i przyjazne dla turystów, pokazując infrastrukturę powstałą w ramach projektu „Enklawa”.

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Partnerami projektu są: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem, Gorczański Park Narodowy, Gmina Łącko, Gmina Czorsztyn, Gmina Krościenko n.D, Gmina Kamienica, Gmina Nowy Targ.

W roku 2017, wzorem roku minionego, na terenie Gminy Ochotnica Dolna odbędzie się kilka imprez sportowych. Wśród nich w sierpniu do Ochotnicy zjadą biegacze i cykliści z całej Polski.

Już w weekend 11-13 sierpnia br. z bazą zawodów w Ochotnicy Górnej odbędzie się druga edycja biegu przez najpiękniejsze zakątki Gorców - Gorce Ultra-Trail® . W drugiej edycji zawodnicy będą mieli pięć dystansów i trzy dni zawodów. Zaczynamy już w piątek wieczorem, od krótkiego ale wymagającego, Studzionki Vertical. Biegniemy cały czas do góry, do tego miejsca gdzie zachód słońca jest najpiękniejszy, szczególnie że oświetla ono czerwone zbocza Tatr. W sobotę dwa tradycyjne dystanse 80 i 43 km, oraz dla tych co lubią trzycyfrowe liczby – Gorce Ultra-Trail na 102 km. Oczywiście,  za 5 nowych punktów ITRA. Zakończymy w niedzielę 20-kilometrową Ochotnica Challenge. Więcej informacji o biegu TUTAJ http://www.gorceultratrail.pl/pl/o-biegu/

W kolejny weekend 18-20 sierpnia br. do Gminy zjadą rowerzyści, którzy spróbują swoich sił w morderczym etapowym wyścigu do 4 wież. Nikogo nie trzeba przekonywać, że tereny Gorców są pod tym względem miejscem idealnym do zorganizowania wyścigów na rowerach MTB, gdzie zawodnicy poczują prawdziwie górski klimat zmagań. Atutem Gminy jest posiadanie rozbudowanej sieci szlaków rowerowych, które zostały przygotowane w ramach projektu „ Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.

SPOT PROMUJĄCY GMINĘ OCHOTNICA DOLNA

FILM PROMUJĄCY GMINĘ OCHOTNICA DOLNA

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij