Odbiór końcowy mostu w Malinowie

Fot. 2015.07.22 21:31 / news / czytano 2367 / opinie 0

W dniu dzisiejszym w środę, 22 lipca br. przy udziale Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorza Niezgody, Krzysztofa Szlagi zastępcy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg oraz wykonawcy Stanisława Chryczyka, rozpoczęły się procedury odbiorowe związane z realizacją obiektu mostowego w Malinowie na potoku Grajcarek.

 Inwestycja, której wykonawcą została wyłoniona w drodze postępowania przetargowego firma - Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” z Ochotnicy Dolnej, obejmowała rozbiórkę istniejącego w ciągu drogi powiatowej starego mostu, wybudowanie nowej przeprawy o długości 43 m i szerokości 13m., a także wykonanie nowych dojazdów do mostu, chodników, przebudowę pobliskich skrzyżowań, budowę odcinka wodociągu i budowę kanalizacji deszczowej. 

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 4.310.000 zł w tym 700.000 zł pokryte zostało z budżetu Miasta i Gminy Szczawnica natomiast pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Nowotarskiego oraz z pozyskanej z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotacji.
 
Budowa rozpoczęła się w połowie kwietnia br. i przebiegała w dużej części poza dotychczasowym pasem drogowym co pozwalało na bezkolizyjny ruch samochodów w pierwszych etapach realizacji.
 
Dzisiejszy odbiór dotyczył obiektu mostowego wraz z dojazdami będących przedmiotem głównego zamówienia, natomiast w najbliższych tygodniach będą jeszcze realizowane dodatkowe prace możliwe do wykonania dzięki oszczędnościom po przetargowym. Dodatkowe zamówienie dotyczy wykonania zatoki dla busów oraz przedłużenia kanalizacji burzowej i wykonania odwodnienia przy wjeździe na boisko Klubu Sportowego Jarmuta.

- Bardzo cenię sobie bardzo dobrą współpracę ze Starostą Krzysztofem Faberem, ale też z Powiatowym Zarządem Dróg. Dzięki temu, że doszliśmy w pewnym czasie do porozumienia i sprecyzowaliśmy warunki naszej współpracy udało się w Szczawnicy zrealizować szereg niezbędnych inwestycji. A nie poprzestajemy na tym. Już na najbliższej Sesji Rady Miejskiej Szczawnicy w przyszłym tygodniu będzie głosowana uchwała o naszym udziale w projekcie który chcemy zrealizować w przyszłym 2016 roku. Będzie wykonywana droga powiatowa wraz z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją burzową w Malinowie, w Cieśliskach i w samej Szlachtowej. Będzie to dopełnienie realizacji projektów związanych z mostami w Malinowie i na potoku Sielskim i wykorzystanie dokumentacji technicznej objętej tymi projektami. A na lata 2017 -2018 przygotowujemy do złożenia wniosek do funduszy unijnych związany z przebudową kompleksową drogi dojazdowej z Krościenka do Szczawnicy - mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Uroczyste zakończenie całości inwestycji na które zostaną zaproszeni również goście z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Urzędu Wojewódzkiego jest planowane na 4. września.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij