Maturzyści rozpoczęli swój egzaminacyjny maraton

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.07 09:20 / news / czytano 1607 / opinie 0

Pisemny termin egzaminów ustalony jest przez Centralną Komisję Egzaminacyjną zaś terminy egzaminów ustnych szkoły ustaliły we własnym zakresie. Egzamin dojrzałości potrwa do 28 maja.

Każdy maturzysta obowiązkowo musi zdawać egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Poziom rozszerzony z wymienionych przedmiotów jest tylko dla chętnych. Dodatkowo maturzyści mogą dobrowolnie wybrać do 6 przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Spośród egzaminów ustnych każdego maturzystę obowiązują dwa. Jeden z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. 

Dzisiaj o godzinie dziewiątej rano rozpoczął się egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. - Liczę na to, że na maturze będą „Ludzie bezdomni” Żeromskiego – mówi Ewa z klasy IV H krościeńskiego technikum. W dwóch pienińskich placówkach do egzaminu dojrzałości przystąpiło łącznie 119 uczniów. 

Dla osób, które z przyczyn losowych nie rozpoczną dzisiaj pisemnych egzaminów maturalnych Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła dodatkowy termin na 3 - 19 czerwca. Dla tych, którzy będą musieli przystąpić do egzaminów poprawkowych pisemnych ustalono termin na 27 sierpnia, zaś ustne poprawkowe maturzyści napiszą w dniach 26 - 30 sierpnia.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij