OSP Kąty z nowym samochodem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.09.29 22:50 / news / czytano 3787 / opinie 0

W niedzielę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach (Gmina Krościenko n.D.) otrzymała nowoczesny średni samochód ratowniczo - gaśniczy marki STAR. 

Uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków odbyło się na placu przed urzędem gminy. Samochód używany był do tej pory w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Strażacy - ochotnicy z Kątów niejednokrotnie udowodnili, że potrafią skutecznie działać. Nowy sprzęt daje im jeszcze większe możliwości. Samochód, który otrzymali, wart jest ponad 300 tysięcy złotych.
 
Kluczyki do nowego pojazdu naczelnikowi OSP w Kątach Łukaszowi Koterbie oraz kierowcy samochodu druhowi Grzegorzowi Mszanikowi wręczyli Anna Paluch Poseł na Sejm RP oraz bryg. Mariusz Łaciak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
 
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. celebrowanej przez proboszcza parafii w Krościenku Henryka Homoncika, kapelana strażaków ks. Krzysztofa Kutka oraz wikarego ks. Stanisława Kłysia. Następnie cała brać strażacka oraz poczty sztandarowe gminnych jednostek przeszły w defiladzie do Rynku. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt odśpiewano hymn państwowy. Pośród gratulacji i podziękowań nie zabrakło listu gratulacyjnego kierowanego przez st. bryg. Marka Bębenka Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na ręce prezesa OSP w Kątach Stanisława Gabrysia.  
 
Dowódcą uroczystości był asp. sztab. Piotr Oleś, a oprawę muzyczną zapewnili członkowie Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Krościenku n.D.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij