Muzyka Wielu Kultur w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.22 21:14 / news / czytano 2738 / opinie 0

Artyści z Czech oraz muzyka węgierska, polska i góralska - taką propozycję dla wypoczywających w szczawnickim kurorcie na sobotę 20. sierpnia przygotował Miejski Ośrodek Kultury.

To był jeden z ostatnich koncertów sezonu letniego w Szczawnicy, który odbył się w ramach uroczystości i imprez z okazji przypadającego w tym sezonie Roku Szalayowskiego. Publiczność wśród utworów znanych, rodzimych z kręgu muzyki słowiańskiej usłyszała nuty orientalne - arabskie, bałkańskie i węgierskie.  

Józef Szalay - założyciel uzdrowiska dbał o to, by Szczawnica była kurortem otwartym dla wszystkich kultur, stąd na sobotni koncert zaproszeni zostali muzycy z rożnych krajów.

Na początek zaprezentował się zespół Majek z  Czech, z morawskiego Brna. Następnie muzyka ludowa, węgierska i bałkańska wypełniła plac pod kolejką na Palenicę, a oryginalną muzykę arabską wykonał duet artystów z Syrii.

Organizatorem koncertu oprócz szczawnickiego MOK był Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij