Ostatnie już, przedwyborcze podsumowania Gawędy i Dydy

Fot. 2014.11.28 15:06 / news / czytano 3077 / opinie 0

Dwutygodniowa kampania przed drugą turą wyborów samorządowych dobiega końca. Od dzisiaj, od północy rozpocznie się cisza wyborcza. Poprosiliśmy obu kandydatów na wójtów o kilka słów podsumowania.

W Gminie Krościenko nad Dunajcem o fotel wójta powalczy dotychczasowy włodarz Stanisław Gawęda, a jego kontrkandydatem będzie Jan Dyda. Ostatni dwutygodniowy okres czasu nie należał do nudnych, wręcz przeciwnie przybierał ciekawą, czasem odważną walkę nie tylko słowną.

W Krościenku podczas spotkań wyborczych kandydatów padały ostre słowa i zarzuty, które kontrkandydaci chętnie kierowali w stronę przeciwnika. Pojawiały się także plakaty negujące decyzję jednego z byłych kandydatów.

W niedzielę mieszkańcy udadzą się do lokali wyborczych i ostatecznie zadecydują, którego z kandydatów obdarzyli większym zaufaniem i który z nich będzie kierował gminą przez kolejne cztery lata. Publikujemy podsumowanie obu kandydatów tych gorących dwóch tygodni.


"Czas kampanii dobiega końca. Mój komitet wyborczy prowadził kampanię wyborczą starając się by była merytoryczna i rzeczowa, bez  żadnych sloganów wyborczych. Nie atakowałem swojego konkurenta i oczekiwałem takiego zachowania z jego strony.

W ostatnich tygodniach osobiście spotykałem się z Wyborcami w terenie. Odbyłem trzy spotkania, a na piątek o godz. 18.00 zaplanowane jest czwarte spotkanie w Krośnicy. Celem tych spotkań była nie tylko chęć przedstawienia programu wyborczego ale również mojego kandydata na zastępcę Pana Grzegorza Szerszenia, człowieka energicznego, młodego i wykształconego. W trakcie spotkań wsłuchiwałem się w zdanie wyborców, nie tylko na tematy ogólne ale także dotyczące oczekiwań w sprawach drobnych a ważnych dla mieszkańców.
 
Spotkania te były również okazją do prostowania, rozpowszechnianych przez mojego konkurenta, kłamliwych i zmanipulowanych informacji dotyczących m.in. wielkości pozyskanych środków, zadłużenia gminy i zasadności wykonanych inwestycji.

W tym miejscu jako przykład  takiej manipulacji, wskażę  podawaną ostatnio przez konkurenta informację o wielkości środków przeznaczonych w ostatnich 4 latach na wydatki bieżące. Pan Jan Dyda twierdzi, że wyliczona przez niego kwota została „przejedzona.” Nie wyjaśnia jednak wyborcom, że około połowa tych środków została wydatkowana na oświatę, a pozostała na oświetlenie uliczne, remonty i utrzymanie zimowe dróg, pomoc społeczną, gotowość bojową OSP, gospodarkę komunalną, plany zagospodarowanie przestrzennego, dotacje dla GOK i biblioteki. To są zadania, które gmina musi realizować. Mam nadzieję, że Wyborcy nie dadzą się zmanipulować.

Po przeprowadzonych spotkaniach i rozmowach z wyborcami, jestem przekonany, że mogę i podołam oczekiwaniom, które Wyborcy stawiają przede mną. Dysponuję odpowiednią wiedzą i doświadczeniem aby temu sprostać.

Dziękuję za spotkania, rozmowy i życzliwe przyjęcie. Zachęcam do udziału w wyborach w dniu 30 listopada 2014 br.  Proszę Wyborców aby zaufali mi ponownie i oddali głos na moją osobę ponieważ ten wybór gwarantuje dalszy harmonijny rozwój całej Gminy. 

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem
Stanisław Gawęda"
 

 
"Szanowni  Mieszkańcy Gminy Krościenko  n.D

30 listopada spotkamy się po raz kolejny w lokalach wyborczych. To w Państwa rękach leży los nas wszystkich.

Kampania wyborcza pokazała nam dobitnie, że w polityce, nawet tej lokalnej, wszystko jest możliwe. Niespodziewane zmiany frontów, poparcia, których nikt przed wyborami nie tylko nie był w stanie przewiedzieć, ale ciężko było je również sobie wyobrazić. 

Pytanie jest jednak zasadnicze - co jest wartością nadrzędną? Zakulisowe gry, sztuczne zamiany stanowisk, czy też realna, uczciwa praca na rzecz społeczności lokalnej?

12 lat rządów Stanisława Gawędy to czas, który oceniam zdecydowanie negatywnie. To okres "duszenia" w gminie inicjatyw oddolnych, to powolna agonia społeczeństwa obywatelskiego, jakże ważnego w demokratycznym kraju.
 
Te trzy ostanie kadencje to również brak konsekwentnie realizowanej wizji rozwoju turystyki w gminie. Często wręcz irytujące są zaniechania w sferze  informacji turystycznej, czy też promocji naszego regionu.

Urząd Gminy musi być miejscem rzetelnej pracy na rzecz mieszkańca, a nie może kojarzyć się z stertą nierozwiązanych problemów, mnożących  się przeciwności.

Nie może być tak, że z ludźmi, którzy mają inne zdanie się nie rozmawia, dyskredytuje, spycha na margines gminnego życia, tylko dla tego, że ich wizja jest inna od naszej. Nie zabijajmy potencjału mieszkańców Gminy.

Należy zadać sobie pytanie, którego dzisiejsza władza unika, boi się jak ognia, albo nie rozumie potrzeby jego stawiania. Dokąd Gmina Krościenko n.D zmierza?
 
Czy szczytem naszych marzeń jest "noclegownia" dla przepełnionej Szczawnicy?

Czy jednak stać nas na kreowanie własnego produktu turystycznego? W moim przekonaniu tak, potencjał w nas samych jest ogromny, czas go uwolnić!

Dziękuję Stanisławowi Gawędzie za te momenty kampanii, które były merytoryczne, niezależnie od wyniku wyborczego,  udało się przecież nakreślić wiele problemów i opracować swoistą "mapę drogową" wyjścia z nich.
 
Jestem przekonany, że każdy z Was dokona wyboru zgodnego ze swoim sumieniem i przekonaniami.
 
Gminę Krościenko n.D można zmienić.

Komitet Wyborczy Wyborców Jana "Janusza" Dydy i kandydat na wójta Jan Dyda dziękują redakcji Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl za umożliwienie wykorzystania w kampanii wyborczej materiałów zamieszczonych na Waszych stronach.
 
Liczę na Państwa głos.
Z wyrazami szacunku
Jan Dyda"

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij