Oświadczenie Dariusza Morawczyńskiego

Fot. 2014.11.24 10:39 / news / czytano 4366 / opinie 0

Na wczorajszym spotkaniu wyborczym kandydata na wójta Stanisława Gawędy, popierające go oświadczenie odczytał jeden z kontrkandydatów w pierwszej turze wyborów.

Dariusz Morawczyński, kandydat na wójta byłego KWW Dla Gminy Krościenko nad Dunajcem, który w pierwszej turze Wyborów Samorządowych 2014 otrzymał 653 głosy oficjalnie poparł Stanisława Gawędę - "Drodzy Wyborcy, Szanowni Mieszkańcy Gminy Krościenko nad Dunajcem. Znamy pierwsze ważne rozstrzygnięcia związane z wyborami samorządowymi, znamy skład Rady Gminy, ale emocje dotyczące wyboru Wójta wciąż nam towarzyszą i trwa ostra polemika oraz rywalizacja. Dlatego pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Serdecznie dziękuję Państwu za oddane na mnie głosy, niestety udzielone poparcie nie było wystarczające do samodzielnego wdrożenia zmian, które zaproponowałem. Z uwagi na fakt, że mój program spotkał się z tak dużym i pozytywnym odbiorem, zyskał również uznanie wśród konkurentów, którzy zaprosili mnie do współpracy. Uczciwe i rzetelne współdziałanie na rzecz naszej Gminy, zaproponował mi dotychczasowy Wójt Stanisław Gawęda, którego byłem dotychczas oponentem. Stanisław Gawęda przyznał mi rację w wielu sprawach, zgodził się z potrzebą wprowadzenia zmian, które zgłosiłem i znacznie mogą przyczynić się do rozwoju Gminy. 

Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy kandydaci i radni z mojego komitetu zarówno podczas kampanii jak i po jej rozstrzygnięciu w pierwszej turze wspierają innego kandydata na Wójta. Swoim działaniem wpisują się w narrację zaproponowaną przez kontrkandydata, który zmierza wyłącznie do przejęcie władzy bez żadnej konstruktywnie merytorycznej propozycji. Egzotyczna koalicja Pana Dydy wspieranego przez Pana Kwiatka, z poparciem nieujawniających się osób, którzy od początku za nimi stoją uważam za postępowanie niegodziwe. Głoszone przez nich tezy programowe są nierzeczywiste i nie przystają do warunków naszej Gminy. Próba nieodpowiedzialnego przejęcia władzy może doprowadzić Gminę Krościenko nad Dunajcem na skraj katastrofy. Wobec przedstawionych faktów odmówiłem współpracy z Panem Dydą.

Uzgodniłem z kandydatem na Wójta Stanisławem Gawędą i jego komitetem wyborczym zakres zmian potrzebnych naszej Gminie, który w dużej mierze jest zgodny z moim programem wyborczym i postanowiliśmy go wspólnie realizować w przypadku wyboru przez Państwa naszych propozycji. Dlatego wspieram Stanisława Gawęda na Wójta Gminy Krościenko i proszę Państwa o poparcie tej kandydatury. Razem dla Gminy Krościenko nad Dunajcem zrealizujemy program potrzebny dla jej rozwoju. Tylko dzięki Państwa głosom będzie to możliwe.

Jeżeli mówimy o nieujawniających się osobach, nie było mowy na początku w komitecie Pana Dydy, że Pan Wojtarowicz będzie zastępcą. Nie zostałem o tym poinformowany. Nie zdawałem sobie absolutnie sprawy z tego, że ten komitet będzie wspierał Pan Bublik. Ta osoba w ogóle mnie nie interesuje, to i rozmowa z wójtem zaważyło na mojej decyzji."
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij