Nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w dekanacie Krościenko n/D

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.27 20:11 / news / czytano 6697 / opinie 0

20. października rozpoczęła się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w krościeńskim dekanacie. Pierwszą parafią na szlaku nawiedzenia była parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. 

Nawiedzenie w każdej parafii trwa dobę i rozpoczyna się w godzinach popołudniowych. Jest to święto całej parafii a bezpośrednio przed przybyciem obrazu do parafii mają miejsce rekolekcje, przygotowujące parafian na spotkanie. Nauki rekolekcyjne połączone są z sakramentem pokuty.

Dzisiaj w Krościenku n/D po uroczystym powitaniu obrazu Mszę św. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza odprawił ks. bp Wiesław Lechowicz w asyście kapłanów dekanatu. Obraz oraz relikwie obecne są w parafii do jutra. O godzinie 15.15 rozpocznie się uroczysta Msza św. na zakończenie nawiedzenia. Od poniedziałku 28. października br. do 3. listopada będzie miała miejsce przerwa na szlaku peregrynacji po diecezji tarnowskiej (w Centrum Ruchu „Światło-Życie” w Krościenku n/D). Dekanat Krościenko przekaże obraz dekanatowi Łącko w niedzielę 3 listopada.

Harmonogram:

Autor: mw
Źródło: diecezja.tarnow.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij