Piraci drogowi ukarani - jeden stracił prawo jazdy, drugi stanie przed sądem

Fot. 2022.09.28 16:49 / news / czytano 749 / opinie 0

40-letni kierujący toyotą za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h na terenie obszaru zabudowanego stracił prawo jazdy i został ukaranym mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych. 25-latek kierujący volkswagenem przekroczył prędkość o 20 km/h i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

We wtorek przed południem, policjanci z nowotarskiej grupy Speed kontrolowali prędkość kierowców na terenie drogi wojewódzkiej nr 969. Podczas przejazdu przez Krościenko nad Dunajcem nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, nagrali kierującego toyotą, który pędził 111 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Zaskoczony widokiem mundurowych 40-letni kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał zgodnie z nowymi przepisami, aż 14 punktów karnych. Z uwagi na to, że popełnił wykroczenie na terenie obszaru zabudowanego, stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Tylmanowej policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkaniec Krościenka za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h, grozi mandat karny w kwocie 200 złotych i 3 punkty karne. Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij