Grecja i Pieniny - Anna Malinowska prezentuje swoje pejzaże w Eglanderze

Fot. AS 2016.07.09 19:17 / news / czytano 3862 / opinie 0

Wystawę pejzaży autorstwa Anny Malinowskiej otwarto w zeszły czwartek w Eglander Caffe w Szczawnicy. Prace zgromadzone w Małej Galerii będzie można oglądać przez cały lipiec w godzinach otwarcia kawiarni.

Anna Malinowska, prezes szczawnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, jest malarką. Jej ulubionym motywem twórczym są kwiaty, jednak tym razem zaskoczyła wszystkich sięgając w swoich pejzażach po tematykę greckich widoków. Inspiracją do tych prac był jej dwutygodniowy wakacyjny pobyt w Grecji i podróż po Helladzie. Na obrazach wykonanych techniką "olej na płótnie" pojawiły się nowe kolory. Na zaznajomionych z twórczością pani Ani przyjaciołach i sympatykach TPSP, zrobiło to duże wrażenie. Pejzaże emanują ciepłem greckiego słońca, lazurową bryzą i szumem Morza Egejskiego. Słoneczne wyspy i urokliwe zatoczki oraz starożytna architektura zostały przez artystkę subtelnie opisane pędzlem i w pełni oddają grecki klimat. Oprócz prac o tematyce greckiej, na wystawie w Eglander Caffe Malinowska zaprezentowała obrazy, na których motywem przewodnim są Pieniny. Widok z Sokolicy, dzięki wykorzystaniu wielu barw, w ujęciu pani Ani jest i tradycyjny i nowatorski zarazem. Trzecim tematem, po który sięgnęła artystka przygotowując się do wystawy, były jej ulubione kwiaty.
 
Bohaterka czwartkowego wernisażu zapytana o swoje dalsze plany twórcze, przyznała, że zastanawia się nad nauką nowej techniki np. decoupage'u. Wspomniała też o planach całego TPSP, które tego lata przygotowuje się do obchodów 30-lecia istnienia. 
Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij