Pontonem do Tylmanowej?

Fot. Pieninyinfo.pl 2015.01.31 16:45 / news / czytano 4657 / opinie 0

Stanisław Jurkowski wójt Gminy Ochotnica Dolna ma kilka pomysłów na zagospodarowanie w najbliższym czasie Dunajca i jego brzegów. 

Jednym z nich jest pomysł na przygotowanie mini przystani i umożliwienie spływu pontonami z Krościenka do Tylmanowej, na wysokość rzeki Ochotnica. - Rozmawiałem w tej sprawie z Janem Sienkiewiczem prezesem flisaków. Istnieje szansa, że uda się to zrobić już na kolejny sezon wakacyjny - mówi Jurkowski. Prezes flisaków zadeklarował, że niebawem zorganizuje spotkanie z firmami "pontoniarskimi", żeby poinformować  o pomyśle.

Wójt chce także zagospodarować część prawego brzegu Dunajca w Tylmanowej, wydzierżawić około pół hektarowy teren od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i przygotować na nim boiska do piłki plażowej, małe pole namiotowe i naturalne kąpielisko. - Chcielibyśmy zapoczątkować u nas w gminie pole namiotowe, coś na wzór pola w Krościenku. Teren będzie trzeba uporządkować i nawieźć piaskiem.

Aktualizacja 01.02.2015

Jan Dyda wójt Gminy Krościenko n.D. w nawiązaniu do wypowiedzi Stanisława Jurkowskiego informuje: - Pomysł organizowania spływu pontonowego z Krościenka w stronę Łącka zrodził się na moim spotkaniu z prezesem Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Janem Sienkiewiczem związanym z inwestycją flisaków na terenie krościeńskiej przystani pn. „Budowa budynku socjalno-sanitarnego z częścią handlową”. Mając na uwadze położenie Gminy Ochotnica Dolna zaprosiliśmy do rozmów na ten temat wójta tejże gminy, któremu zaproponowaliśmy zagospodarowanie części brzegu Dunajca na potrzeby przystani. Wszystko jest na razie w fazie pomysłu i nie chciałem aby ta informacja została upubliczniona. Na chwilę obecną nie ma zaplanowanych spotkań z firmami "pontoniarskimi".

Sprostowanie Stanisława Jurkowskiego z dnia 3.02.2015

Wójt Gminy Ochotnica  Dolna w odniesieniu do stanowiska wójta Gminy Krościenko  potwierdza, że organizatorem spotkania w Urzędzie  Gminy Krościenko był Pan wójt Janusz Dyda. Na sesji w sprawozdaniu  do radnych  ja nie informowałem, jakoby  wójt gminy Ochotnica Dolna był pomysłodawcą spotkania. Owszem zostałem zaproszony przez Pana wójta Dydę dlatego, że wiele razy wcześniej rozmawialiśmy o ewentualnym zagospodarowaniu Dunajca od Krościenka do Ochotnicy i dlatego Pan wójt Dyda mając tę  informację – zaprosił mnie na wspólne spotkanie. Sprawa ewentualnych rozmów z firmami pontonierskimi owszem była omawiana, ale nasze stanowiska  w tej kwestii  są rozbieżne . 
 
Przy okazji chcę podziękować Panu wójtowi Krościenka oraz Panu Prezesowi Flisaków Panu Sienkiewiczowi za wolę współpracy w tym zakresie.
Autor: mw
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij