Postępy robót przy budowie mostu na Potoku Sielskim

Fot. Magdalena i Janusz Wojtarowicz 2013.10.24 10:05 / news / czytano 3515 / opinie 0

Trwa budowa mostu na Potoku Sielskim oraz modernizacja fragmentu drogi powiatowej biegnącej w kierunku Jaworek w okolicy nowej przeprawy.

Gotowe są już dwa przyczółki mostu oraz częściowo wykonano podbudowę drogi i odcinki chodników. Most powstaje w ramach projekt pn.  „Budowa obiektu mostowego na Potoku Sielski wraz z korektą trasy dojazdów od km 8+454 do km 9+865 w ciągu drogi powiatowej 1636 Krościenko – Szczawnica”. Nowe dojazdy zlikwidują dwa uciążliwe i ciasne zakręty oraz niebezpieczne zwężenie drogi tuż za starym mostem jadąc w kierunku Jaworek. 
 
Na odcinku przebudowywanej drogi będzie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, wybudowane chodniki po obu stronach drogi, zatoczki dla autobusów z nowymi przystankami, zainstalowane nowe oświetlenie i przebudowana kanalizacja.
 
Urząd Miasta i Gminy Szczawnica wyda na projekt 750 000,00 zł co pokryje około 25% całości kosztów. Ostateczny koszt realizacji przedsięwzięcia wraz z dotacją z budżetu państwa i pieniędzmi ze Starostwa Nowotarskiego ma wynieść 2 838 245, 00 zł. Prace zaczęły się 25 lipca i mają potrwać do 30 listopada 2013.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena i Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij