Potrzebny nowy rentgen

Fot. AS 2015.11.27 13:50 / news / czytano 1641 / opinie 0

W Ośrodku Zdrowia w Krościenku nad Dunajcem od lat mieści się pracownia rentgenowska, z której korzystają setki jeśli nie tysiące mieszkańców okolicznych miejscowości.

Podczas ostatniej kontroli okazało się, że funkcjonujący tam aparat rentgenowski nie nadaje się już do użytku. Jeśli pracownia ma działać nadal, potrzebny jest nowy sprzęt.

19 listopada wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda uczestniczył w posiedzeniu Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krościenku n/D. Omawiano m.in. sprawę zakupu nowego aparatu rentgenowskiego. Jest to konieczne ze względu na to, że w krościeńskim ośrodku działają poradnie chirurgiczna, ortopedyczno-urazowa i inne, których funkcjonowanie jest ściśle powiązane z pracownią rentgenowską.

Stary aparat jest już zużyty i w roku 2016 nie zostanie dopuszczony do badań. Wystarczyłby zakup kolejnego, używanego ale spełniającego wymogi i sprawnego, za kwotę ok.70 tys. zł. Starania o to muszą podjąć władze Ośrodka. Wójt Dyda deklaruje pomoc finansową ze strony Gminy. Jednocześnie o podobne wsparcie apeluje do samorządów sąsiednich gmin.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij