Dzień Świętości Życia w ZPO Łapsze Niżne

Fot. Arch. szkoły 2014.03.24 19:11 / news / czytano 3678 / opinie 0

Co w życiu najważniejsze? Jak być szczęśliwym? Czy naprawdę „nic dwa razy się nie zdarza” i co to znaczy kochać życie? 

Pytania prozaiczne, ale jakże wciąż prawdziwe i potrzebne nam na co dzień, usłyszeć można było podczas spotkania przygotowanego przez SKC, w holu łapszańskiego gimnazjum w pierwszy dzień Wielkiego Postu. W przyciemnionym świetle, przy dźwiękach poruszającej serca muzyki na wielkim ekranie pojawiały się obrazy i słowa. Stojące  z boku na scenie anioły opowiadały dzieje i trudy codziennego życia człowieka i pokazywały dosłownie palcem: życie może być piękne, naprawdę.
 
Na dowód tego zebrani zobaczyli ciekawy film „Nick Vujicic - bez rąk, bez nóg, bez zmartwień” – cisza. Na slajdach przy mocnych dźwiękach Vangelisa  rok 1492 pokazano takich bohaterów jak: Monika Kuszyńska, Janusz Świtaj czy Staś Mela i innych mniej znanych, niepełnosprawnych, a potrafiących żyć pełnią życia i według, których słowa: życie jest piękne znaczą coś Więcej. Dopełnieniem całości były piosenki: pierwsza Edyty Geppert: „Kocham Cię życie” w wykonaniu Moniki Radeckiej i Pani Pauliny Krzysik i druga „Bądź jak ptak” śpiewana przez Małgosię Trybuła i Paulinę Drążek z chórkiem.
 
Życie nie jest proste, nie jest też zawsze kolorowe i tylko piękne, życie jest – jak powiedział na końcu jeden z aniołów - „jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co Ci się trafi”. Życie jest zawsze wartością, której kolorów nadajemy my sami i wtedy możemy spokojnie mówić: „ Życie jest piękne, tylko uwierz …”
 
„Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, 
mów głośno, jak bardzo ich potrzebujesz,
bądź dla nich dobry.
Jeśli tego nie zrobisz dzisiaj,
jutro będzie takie samo jak wczoraj.
nie zwlekaj, byś nie żałował dnia,
w którym zabrakło ci czasu na to,
co naprawdę ważne.”
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij