Promesa dla Krościenka

Fot. 2020.02.21 07:40 / news / czytano 833 / opinie 0

Gmina Krościenko n.D uzyskała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego promesę w wysokości około 420 000, 00 tys. zł na projekt rewitalizacyjny gminy (dotacja w roku 2020 r. – 405 198,28 zł, w 2021 r.-14 760 000 zł).

To pieniądze na udział własny gminy w projekcie pn: „Rewitalizacja XIX w. ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku”. Przedmiotem wniosku do promesy jest rozbudowa i wyposażenie nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D., która realizowana jest w ramach ww. projektu wynikającego z Gminnego Programu Rewitalizacji.

Ministerialna promesa stanowi formę wsparcia finansowego dla samorządów lokalnych, które realizują inwestycje z dotacjami z funduszy Unii Europejskiej.

Strategicznym celem programu ministerialnego, do którego aplikowała gmina jest zwiększenie efektywności wykorzystania funduszy europejskich na rzecz rozwoju kultury poprzez zapewnienie środków na dofinansowanie tzw. wkładu własnego dla zadań, które ubiegają się o współfinansowanie w ramach programów europejskich, a także poprzez dofinansowanie kosztów niekwalifikowanych związanych bezpośrednio z celami kulturalnymi ujętych w umowie o dofinansowanie ze środków europejskich.

Przypomnijmy, iż na ten projekt gmina pozyskała w 2018 r. kwotę 4 152 317, 00 zł ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Fundusze z Ministerstwa w znacznym stopniu pomogą w realizacji projektu – mówi Wójt Gminy Krościenko Jan Dyda. Promesy otrzymały tylko 3 projekty z całej Polski, a projekt Gminy jest oceniony najlepiej i jest na pierwszym miejscu.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij