Szczawnica kwitnie

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2017.06.14 20:51 / news / czytano 1978 / opinie 0

Wzorem lat ubiegłych Miasto i Gmina Szczawnica została ukwiecona, w tym roku donice i rabaty zdobi blisko 14 tys. roślin, wśród których znalazły swoje miejsce m.in. begonia, aksamitka czy pelargonia.

Utrzymaniem oraz późniejszą kosmetyką kwiatowych zdobieńzajmie się firma SUEZ Małopolska z siedzibą w Nowym Sączu. Znacznie więcej, bo aż blisko 68 tys. roślin wykorzystanych zostało do obsady 18 figur kwiatowych takich jak m.in. wiewiórka, słoń, herb miasta czy zegar, których nieustanne upiększanie i hodowla będzie spoczywać na barkach firmy Graminis z Krynicy- Zdroju.

- Konsekwentnie prowadzone przez władze Szczawnicy szerokie działania promocyjne przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia turystyki, ale przede wszystkim do zmiany wizerunku regionu, a także do wzrostu liczby odwiedzających (zarówno krajowych jak i zagranicznych ), a tym samym do jego rozwoju gospodarczego. Duże znaczenie przywiązuje się do kompleksowej promocji regionu, a zwłaszcza jego walorów turystycznych oraz estetycznych. Przekonali się o tym mieszkańcy Szczawnicy, w której od kilku lat szczególny akcent kładzie się na piękne kompozycje kwiatowe barwnie otaczające przestrzenie publiczne – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac.red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij