Przetarg na dokumentację techniczną nowego komisariatu

Fot. 2014.06.10 22:09 / news / czytano 2997 / opinie 4

Radni Gminy Krościenko n/D wnioskują o pozostawienie komisariatu policji u siebie, Gmina Czorsztyn ich popiera. Miasto Szczawnica konsekwentnie realizuje warunki porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

Do 23 czerwca będą przyjmowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oferty zainteresowanych firm opracowaniem projektu budowy komisariatu policji w Szczawnicy na ulicy Skotnickiej. Zgodnie z podpisanym uprzednio porozumieniem intencyjnym zawartym pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, miasto zobowiązało się do pokrycia kosztów punktowej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby możliwa była realizacja planowanej inwestycji. Ponadto zobowiązało się do udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na opracowanie projektu budowlanego obiektu. Z kolei Komenda Wojewódzka zobowiązała się podjąć w 2014 roku działania w kierunku rozpoczęcia budowy docelowej siedziby Komisariatu Policji z budynkiem garażu i parkingiem na przekazanych działkach, a całą inwestycję zakończyć do 31 grudnia 2015 r., tak aby komisariat mógł rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 01 stycznia 2016 r.

- Pomimo różnych sygnałów dochodzących do nas z sąsiednich gmin, a dotyczących pomocy dla naszej policji my realizujemy konsekwentnie zapisy porozumienia podpisanego przeze mnie z Komendantem Wojewódzkim. Dokumentacja techniczna finansowana przez nas posłuży policji do rozpoczęcia budowy już w roku przyszłym. Jest to dopełnienie naszych zobowiązań. Komendant Wojewódzki podtrzymuje swoje zdanie w sprawie przenosin, a dla informacji naszych mieszkańców środki finansowe wyasygnowane z naszego budżetu w razie odstąpienia od inwestycji przez policję zgodnie z porozumieniem podlegają zwrotowi na naszą rzecz - informuje na stronie Internetowej MiG Szczawnica burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
O wniosku krościeńskich radnych pisaliśmy w artykule "Krościenko czeka na decyzję w sprawie przeniesienia komisariatu policji".
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Policjant z wątpliwościami2014.06.11 20:06
Czy budowa w tym projektowanie komisariatu Policji jest zadaniem własnym gminy ? Czy budżet samorządowy może wspierać budżet państwa ? Może burmistrz najpierw zada takie pytanie RIO ?
gosc2014.06.11 19:06
a kino zostało zamknięte jeszcze przed 2000 rokiem gdy wchodziło dvd(nie za "tej" władzy) i dlatego, że nie było widzów na tak małe miasteczko. a z wyciągiem to zupełnie bez sensu palnąłeś, bo właśnie za "tej" władzy powstał wyciąg
gość2014.06.11 18:06
z tego co pamiętam to cepelia nie była nigdy pod Gminą, jak również lodowisko a komisariat nadal może być w Krościenku, bo przecież nikt nie kazał policji opuszczać swojego dotychczasowego gniazda. Pisz człowieku fakty a nie głupoty.
Marazm2014.06.11 09:06
To ze w Krościenku nic nie powstaje wiadomo nie od dziś, ale przy obecnych władzach z Naszej miejscowości bezpowrotnie zniknęło kino, lodowisko, wyciąg, cepelia, za chwile policja. Pózniej targ bo wszystko do tego zmierza ... super, gdyby był konkurs na największy upadek gminy kosztem rozwoju gmin sąsiednich napewno byśmy wygrali.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij