Przychodnie nadal zamknięte

Fot. 2015.01.05 16:05 / news / czytano 2128 / opinie 0

Dzisiaj (5.stycznia) nadal nieczynne dla pacjentów były gabinety lekarzy rodzinnych, ogólnych i pediatrów w przychodniach w Krościenku nad Dunajcem, Maniowach oraz Ochotnicy Górnej.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy rozważa zorganizowanie ogólnopolskiego protestu, ze strajkiem włącznie. Spór miedzy ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, a lekarzami skupionymi w Porozumieniu Zielonogórskim skutkuje brakiem dostępu do Podstawowej Opieki Zdrowotnej m.in. w ośmiu przychodniach w powiecie nowotarskim.

Poza Krościenkiem, Maniowami oraz Ochotnicą Górną pacjenci nie skorzystają z POZ w trzech przychodniach w Nowym Targu, Klikuszowej i Czarnym Dunajcu. Co w takim razie robić, gdy nasz lekarz nie przyjmuje?

Jeśli przychodnia nie podpisała umowy i gabinet Państwa lekarza rodzinnego nie będzie czynny mogą Państwo skorzystać z opieki lekarza w innej przychodni lub z pomocy medycznej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bądź szpitalnej Izbie Przyjęć. Do dyspozycji pacjentów są również ambulatoria Nocnej i Świątecznej Opieki działające od godz.18.00, a w dni wolne od pracy - całodobowo. Zarówno do szpitalnych oddziałów ratunkowych, izb przyjęć i ambulatoriów nie obowiązuje rejonizacja.

Ponadto każdy ubezpieczony ma prawo trzy razy w roku do bezpłatnej zmiany lekarza pierwszego kontaktu. W tym celu należy złożyć nową deklarację w wybranej przychodni. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani, jest zobowiązany do wydania kopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij