Powiatówka przez Ochotnicę z nowymi odcinkami chodnika

Fot. 2018.04.03 13:29 / news / czytano 1063 / opinie 0

W 2017 zostały wybudowane i oddano do użytku w gminie Ochotnica dwa odcinki chodnika: jeden w Ochotnicy Górnej - od szkoły Skrodne do Jurkowskiego Potok, a drugi w Tylmanowej w osiedlu Rzeka. W tym roku mieszkańcy będą mogli spacerować kolejnymi dwoma nowymi odcinkami chodnika przy drodze powiatowej.

Zarówno gmina Ochotnica Dolna jak i władze Starostwa są zgodne, że chodniki mają zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności uczniów uczęszczających do szkoły. Dlatego ustalono, że prace powinny rozpocząć się jak najszybciej. Już w miesiącu kwietniu p.o. kierownika PZD Pan Garbacz w Ochotnicy przedstawi uaktualnione kosztorysy na dwa odcinki chodnika, a następnie dojdzie do ogłoszenia przetargu na całe zadanie.

Dwa nowe chodniki pojawią się w miejscowości Ochotnica Dolna od osiedla Barbarówka do mostu Rola oraz w Ochotnicy Górnej od mostu Jaszcze do osiedla Czepiele. 

W spotkaniu 19 marca br. dotyczącym nowych odcinków w Starostwie Powiatowym uczestniczyli Starosta Krzysztof Faber,  Bartłomiej Garbacz - p.o. dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, Maria Łojas-Jurkowska - Radna Powiatu Nowotarskiego oraz Stanisław Jurkowski - Wójt Gminy Ochotnica Dolna.
 
- Najważniejsze dla mnie, jako Wójta Gminy Ochotnica Dolna jest to, że tę sprawę udało mi się, dzięki wsparciu radnej powiatowej i przychylności Pana Starosty Krzysztofa Fabera załatwić. Dla nas wszystkich jako mieszkańców gminy to kolejna dobra wiadomość świadcząca o rozwoju naszej małej ojczyzny - mówi wójt Ochotnicy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij