PSZOK gotowy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.12.20 11:45 / news / czytano 932 / opinie 0

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma zostać otwarty dla mieszkańców Gminy Krościenko n.D od nowego roku. Będzie mogło z niego korzystać prawie 7 tysięcy osób. 

Wraz z otwarciem punktu powstaną dwa nowe miejsca pracy (2 etaty). Koszt całej inwestycji to ponad 3 mln złotych, a dotacja ze środków pochodzących z Unii Europejskiej wynosi około 1,6 mln złotych.

Zadanie jest realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Celem ogólnym projektu jest zapewnienie właściwej hierarchii sposobów postępowania z odpadami, dzięki stworzeniu możliwości przekazania do recyklingu selektywnie zebranych odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Krościenko i poddaniu zebranych odpadów zielonych procesom przetwarzania i produkcji kompostu w wyspecjalizowanej instalacji regionalnej.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij