Grażyna Auguścik w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.01.20 19:11 / news / czytano 3081 / opinie 0

Jedna z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej Grażyna Auguścik wystąpiła w duecie z Jarosławem Besterem w sobotę 17. stycznia w szczawnickim Jazz Barze Dworku Gościnnego.

To wokalistka jazzowa o niezwykłej swobodzie i mocno akcentującym własnym stylu, własnej interpretacji wokalnej, której towarzyszył wirtuoz akordeonu Jarek Bester.

Grażyna Auguścik urodziła się w Słupsku gdzie uczyła się gry na gitarze w szkole muzycznej, później uczyła się śpiewu, kończąc m.in. w 1992 Berklee College of Music w Bostonie. W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, a także z takimi muzykami, jak np.: Jim Hall, Michael Brecker i Randy Brecker, John Medeski czy Patricia Barber. Od 1994 mieszka w Chicago. W 2002, 2003, 2004 i 2006 r. uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum Magazine. Do tej poty nagrała, wyprodukowała i wydała czternaście płyt solowych. Jest postrzegana jako jeden z najważniejszych ambasadorów polskiej kultury na świecie.
 
Jarosław Bester to akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie Tzadik, oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce.

Podczas sobotniego koncertu artyści stworzyli wyjątkową opowieść muzyczną pokazując swoją osobowość sceniczną i styl. Ich koncert był "wydarzeniem miesiąca" zaplanowanym na miesiąc styczeń w nowym realizowanym projekcie, w którym to Dworek Gościnny ma stać się miejscem ludzi pasji i ludzi którzy tej pasji szukają.
 
- Wydarzenie miesiąca będziemy organizować od teraz do grudnia. Artyści, których będziemy tutaj dla Państwa gościć muszą być ludźmi bezkompromisowymi, ludźmi z pasją. Ci którzy żyją tak jak czują i którzy tę muzykę i sztukę mają w sercu - mówiła do publiczności Agnieszka Pietruszka dyrektor Dworku Gościnnego.
 
Na 21. lutego zaplanowany jest kolejny koncert z tego cyklu. Tym razem przed publicznością wystąpi Krzysztof Kiliański polski wokalista jazzowy, zdobywca Nagrody „Fryderyk 2005” w kategorii Piosenkarz roku znany m.in. dzięki nagraniu przeboju „Prócz ciebie, nic” w duecie z Kayah.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij