Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Krościenku

Fot. Zdzisław Soliwoda 2015.06.01 17:29 / news / czytano 3000 / opinie 0

Jak co roku Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego był imprezą bardzo oczekiwana przez uczniów krościeńskiej podstawówki. Dzień ten dostarcza wiele atrakcji i radosnych przeżyć.

Celami wydarzenia są: integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego oraz edukacja poprzez zabawę. 

Oprócz tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna w programie imprezy znalazła się cała gama zabaw i konkurencji, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było sprawdzić się w "piłce dmuchanej"- konkurencji polegającej na precyzyjnym przedmuchiwaniu rurką piłeczki ping-pongowej  do bramki przeciwnika na specjalnie przygotowanych stołach. Były na przykład "wyścigi braci syjamskich", polegające na synchronicznym pokonywaniu toru przeszkód przez dwuosobowe drużyny, których zawodnicy związani byli ze sobą szarfami  na wysokości kostek. Z kolei zabawa "poszukiwacze skarbów" polegała na szybkim orientowaniu się i zbieraniu przedmiotów z zawiązanymi oczami. Były także zmagania mini hokeja oraz konkurencje wymagające szybkości i celnego rzucania.

W konkurencji "poszukiwacze skarbów" zwyciężyła Aleksandra Waligóra z klasy IVb, drugie miejsce zajęła Agnieszka Potaśnik z klasy Vb, na trzeciej pozycji znalazła się Katarzyna Czepiel z klasy Va.  W "piłce dmuchanej" pierwsze miejsce zajęła Gabriela Dyda z klasy Va, drugie miejsce zajęła Julia Zachwieja z klasy IVb na miejscu trzecim znalazła się Marcelina Staszewska z klasy Va. W "mini hokeju" zwyciężył Artur Kołek z klasy Va przed Kacprem Gabrysiem z klasy Va i Filipem Czerwcem z klasy IVa. Na szczudłach najdalej doszedł Michał Kacwin z klasy IVa, kolejne miesca zajęły: Klara Głuc z klasy Vb i Karolina Kwiatek z klasy IVa.
W rywalizacji "braci syjamskich" zwyciężyła drużyna: Kacper Gabryś i Daniel Klos (klasa Va) drugie miejsce wywalczyła drużyna: Magdalena Dyda, Sara Dyda (klasa IVb), dyplom za trzecie miejsce otrzymali: Michał Kacwin i Oliwier Ligas (klasa IVa). W dyscyplinie "rzut do celu" najwięcej punktów uzyskał Jakub Bednarczyk z klasy Vb, kolejne miejsca zdobyli: Patrycja Polaczyk z klasy Va, Jakub Zachwieja z klasy IVa i Karolina Kwiatek z klasy IVa. W turnieju klas w piłkę nożną zwyciężyła drużyna klasy IVa przed drużynami z klas VB i Va.

Młodsze klasy rozpoczęły Dzień Dziecka od obejrzenia ciekawego spektaklu "Zdrowy Czerwony Kapturek". Przedstawienie zostało przygotowane przez koło teatralne "Bajka" prowadzone przez Panią Iwonę Rysz.

Klasy szóste w tym czasie odwiedziły m.in. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D. Wzięły tam czynny udział w Dniu Zdrowia. Uczniowie Zespołu Szkół przygotowali dla młodszych kolegów m.in. prezentacje filmu, rozgrywki sportowe i degustacje zdrowej żywności.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij