Radny pyta wójta Jurkowskiego: matura i co dalej?

Fot. 2015.05.21 15:52 / news / czytano 2670 / opinie 0

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radny Stanisław Michałczak pytał włodarza gminy m.in. o to, co może doradzić tegorocznym maturzystom i czy znajdą oni pracę na terenie swojej rodzimej gminy?

To tylko jedno z wielu pytań zadanych wójtowi Stanisławowi Jurkowskiemu podczas ostatniej sesji rady. Radni z Ochotnicy Dolnej nie pierwszy już raz zasypują włodarza pytaniami i interpelacjami. Ich aktywność należy do najwyższych spośród innych radnych lokalnych samorządów.

Radny Michałczak chciał wiedzieć w jakim kierunku zmierza gmina i jak będzie wyglądała za kilka lat. Pytał też wójta czy tegoroczni maturzyści i przyszli absolwenci szkół wyższych będą mogli znaleźć pracę w swoim miejscu zamieszkania i w jakich branżach.

Stanisław Jurkowski zadane przez radnego pytanie uważa za retoryczne. - Dziwię się, że zostało zadane mnie, powinno ono zostać postawione radzie, która podejmuje potrzebne uchwały w naszej gminie. Ja jestem wykonawcą uchwał i to ja mogę zapytać: matura i co dalej?

Wójt na pozostałe kwestie dotyczące kierunku rozwoju gminy, perspektyw dla młodzieży i miejsc pracy mówił, że nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi. - Gmina Ochotnica jest miejscowością turystyczną, wszystkie nasze działania powinny zmierzać ku temu, żeby tutaj powstawały miejsca pracy. To zadanie należy nie tylko do wójta, ale też radnych czy przedsiębiorców. Trudno określić jakie kierunki studiów powinni wybierać młodzi ludzie.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij