Remont drogi powiatowej Krościenko-Szczawnica oficjalnie zakończony

Fot. 2012.12.14 00:00 / news / czytano 1849 / opinie 0

W czwartek 13 grudnia remont drogi prowadzącej z Krościenka do Szczawnicy został uroczyście podsumowany symbolicznym przecięciem wstęgi.

Gospodarze - Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu-Robert Waniczek wraz z Wykonawcą w krótkich wystąpieniach przedstawili przebieg samej inwestycji, oraz podziękowania dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w to przedsięwzięcie.    

Zakończona odbudowa nawierzchni drogi powiatowej Krościenko - Szczawnica realizowana była w ramach programu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji związanego z usuwaniem zagrożeń na drogach lokalnych oraz powiatowych. Również ta inwestycja jest przykładem dobrej współpracy Starosty powiatowego oraz Powiatowego Zarządu Dróg z samorządami lokalnymi. W tym przypadku Miasto i Gmina Szczawnica udzieliło Powiatowemu Zarządowi na realizację zadania pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości zaledwie 20 000 zł brutto. Środki finansowe w całości zostały pozyskane z budżetu państwa przez PZD. Roboty wykonywane były w dwóch etapach, najpierw odbudowie poddano nawierzchnię na odcinku od mostu na Dunajcu w Krościenku do granicy miejscowości Krościenko i Szczawnica. Kolejnym etapem odbudowy nawierzchni drogi był odcinek od przystani flisackiej do skrzyżowania z ul. Pienińską w Szczawnicy. Dodatkowe prace związane z odbudowa drogi objęły odnowienie i regulację studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej, regulacje zjazdów oraz uzupełnienie poboczy. Łączny koszt odbudowy prawie 3 km drogi wyniósł 2 199 502,98 zł brutto.

Bardzo cieszę się z ze współpracy z naszym Starostą. W 2008 roku kiedy wówczas „burzliwie” dyskutowaliśmy o potrzebach naszych związanych z remontem drogi powiatowej przebiegającej przez całą Szczawnicę, nikt włącznie ze mną nie przypuszczał, że po czterech latach poprzez realizację 5 odrębnych przedsięwzięć całkowicie odnowimy drogę od Urzędu Miasta do mostu w Krościenku. To blisko 6 km. trudnych do przebudowy odcinków drogi powiatowej. Zaangażowaniu Dyrektora Waniczka oraz Starosty zawdzięczamy tą ostatnią inwestycję, a pozyskanie tych środków i decyzja o realizacji tej inwestycji końcem roku przed nieuchronnie zbliżającą się zimą świadczą również o odwadze w podejmowaniu decyzji. Udało się również w międzyczasie przygotować dokumentacje techniczne niezbędne do realizacji drogi powiatowej w kierunku Jaworek, w tym głownie budowy nowych mostów na potoku Sielskim i rzece Grajcarek w Malinowie. Podsumowując – wykorzystaliśmy ostatnie lata we współpracy ze Starostą maksymalnie i za to szczególnie gorąco dziękuje - dodaje Burmistrz MiG Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

Autor: Małgorzata Cebula / oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij