Bezpieczne i efektywnie korzystać z Internetu

Fot. Arch. szkoły 2014.01.23 08:44 / news / czytano 3076 / opinie 0

Wszyscy uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D wzięli udział w warsztatach poświęconych ukazaniu zasad bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu.

Zajęcia były kontynuacją obejrzanego przez młodzież spektaklu „Oflajnowo”, w którym to pokazano, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a świat rzeczywisty jest zupełnie inny od wirtualnego.

Głównym celem warsztatów było uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia (niebezpieczne kontakty online, niebezpieczne treści, cyberprzemoc), jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu.

W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani ze sposobami reagowania i unikania sieciowych zagrożeń oraz korzystania z Internetu w bezpieczny, kulturalny i asertywny sposób. Na koniec warsztatów młodzież uzyskała informację, gdzie może szukać pomocy, gdyby jej bezpieczeństwo zostało zagrożone.
Autor: B. Chlebek
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n/D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij