Dzielnicowi odwiedzili szkoły podstawowe w ramach programu Dzielnicowy bliżej nas

Fot. 2018.02.09 22:41 / news / czytano 1672 / opinie 0

Dzielnicowi z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów odwiedzili szkoły podstawowe w swoich rejonach służbowych. W trakcie spotkania z dyrektorami przekazywali plakaty promujące program „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”.

Policjanci w trakcie spotkania przypominali, że dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” każdy  może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach, wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia. Zgłoszenia są anonimowe, a każde ze zgłoszeń jest weryfikowane przez Policję. Głównym założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Zadaniem „funkcjonariusza pierwszego kontaktu” jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie, w którym pracuje. Program „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja „Moja Komenda” to narzędzia, które z pewnością ten kontakt ułatwią.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij