Rewitalizacja - rynek wielki plac budowy

Fot. 2020.05.27 09:24 / news / czytano 1496 / opinie 0

W Krościenku n.D trwa intensywna przebudowa północnej pierzei Rynku w tym przebudowa chodnika, przebudowa jezdni, kanalizacji deszczowej, miejsc postojowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, oraz montaż oświetlenia. 

Rynek jest teraz wielkim placem budowy, ponieważ jednocześnie trwa przebudowa Ratusza. Cała inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu pieszych i samochodów, także w ich parkowaniu. 
 
- Teren do parkowania pojazdów dostępny jest m.in. przy ul. Jana III Sobieskiego (parking obok kościoła). Wszyscy rozumiemy niedogodności, ale wytrwamy i niebawem doczekamy się nowej atrakcyjnej, estetycznej i bardziej funkcjonalnej przestrzeni publicznej - podkreśla Jan Dyda wójt Krościenka. 
 
Zadanie  jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem”, który wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Gmina na ten cel pozyskała dotację ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w wysokości 4,15 mln zł oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 400 tys. zł. 

Projekt pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem” nr RPMP.11.02.00-12-0658/17 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020".
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij